Україна проводить Євро-2012 на високому рівні - на «четвірку з плюсом» за п'ятибальною системою, відзначають експерти у сфері економіки, інвестицій та банківської справи.
У коментарі Інституту Горшеніна керуючий партнер ІК "Капітал Таймс" Ерік Найман відзначив, що найбільш добре до чемпіонату була підготовлена інфраструктурна складова.
"По-перше, це стадіони, підготовлені на прикладі кращих європейських зразків і цілком відповідні кращим світовим стандартам. Також вдалося підняти інфраструктуру аеропортів, грамотно організовувати трансфери туристів з аеропортів в центр міста. Тут теж ні в кого не виникло нарікань. Фан-зони досить непогано організовані. Вони, звичайно, не дуже зручні для самих мешканців міст, але для туристів все було відмінно. Наскільки я розумію, у шведів не було скарг з приводу розміщення на Трухановому острові. Та й міліція поводилася ближче до європейських стандартів, принаймні, щодо іноземних туристів", - сказав експерт.
На думку Наймана, завдяки Євро-2012 Україна усвідомила, що здатна приймати масштабні заходи. "Наскільки я розумію, зараз влада вже починає замислюватися про те, чи варто братися за проведення Зимової олімпіади. Як показує практика Євро-2012, Україні під силу такий захід", - вважає експерт.
- Євро-2012 б'є рекорди відвідуваності
Начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб, у свою чергу, зазначив, що позитивний ефект від проведення великих спортивних турнірів може виражатися у підвищенні туристичної та інвестиційної привабливості країни, а також у зростанні продуктивності праці внаслідок масштабних вкладень в інфраструктуру.
"Зокрема, збільшення припливу туристів після успішного проведення спортивного турніру отримало назву "ефект Барселони", після організації в цьому місті літніх Олімпійських ігор 1992 року", - сказав він.
При цьому, на його думку, віддача від масштабних інвестицій в інфраструктуру потенційно відкриває для України більші можливості. "Проведення чемпіонату дозволило здійснити низку проектів, які, в іншому випадку, так і залишилися б нереалізованими в найближчі 5-10 років. Мова йде, у першу чергу, про модернізацію транспортної інфраструктури - дороги, аеропорти", - вважає Сологуб.
- Київська фан-зона - рекордсмен Євро-2012 за відвідуваністю: 1 млн 200 тис. уболівальників
У свою чергу, директор філії консалтингової групи "НЕО Центр" Діоніс Васильєв вважає, що Україна гідно провела Євро-2012.
"Мені складно бути об'єктивним, враховуючи любов до Києва, і я не є інспектором УЄФА, але мені здається, що Євро-2012 ми прийняли дуже гідно. Молодці. Тому що все просто: є первинний бюджет, в який не входять якісь поважні організації або шановні персоналії - ось вони і починають гнати хвилю, що грошей не вистачить, що ми не встигнемо. А ось те, якою ціною ми впоралися, я б, звичайно, проаналізував", - зазначив експерт. !zn
Читайте також:
У Києві третина туристів Євро-2012 витрачає на харчування 300 грн на день
Меркель готова приїхати до Києва, якщо Німеччина вийде у фінал Євро-2012
Англійська футбольна асоціація подасть скаргу на Бі-бі-сі за звинувачення України у расизмі
Євро-2012: розклад матчів, результати і турнірна таблиця