У Чигирині, Золотоноші, Суботові добре знають фонд інтелектуальної співпраці «Україна — XXI століття» та його голову Богдана Губського — народного депутата від Черкащини. За його сприяння було обладнано й поповнено найціннішими експонатами музей Богдана Хмельницького в Чигирині. Там відкрилася виставка реліквій, пов’язаних з ім’ям великого гетьмана України. Стараннями фонду цінні експонати доставили на батьківщину Богдана з музеїв Росії, Польщі, Швеції.
А минулого тижня в Черкасах презентували книгу «Черкаський край — земля Богдана і Тараса», видану з ініціативи фонду. Це перше різнопланове видання, де розглядаються багатовікова історія й культура Черкащини та її роль у державному й духовному становленні України. У збірнику викладено погляди на роль і місце Черкаського краю в становленні українського етносу, на державотворчу спадщину Богдана Хмельницького, оприлюднюються маловідомі факти біографії Тараса Шевченка, інших видатних особистостей української історії, життя та діяльність яких пов’язані з Черкащиною. Серед авторів — провідні діячі науки, літератури, мистецтва, відомі дослідники-краєзнавці.
Саме тоді в залі відбулося й нагородження переможців творчого конкурсу учнів загальноосвітніх шкіл Черкащини під назвою «Богданова криниця», організованого фондом «Україна — XXI століття» спільно з управлінням освіти і науки Черкаської облдержадміністрації. 39 юних талантів та їхніх наставників одержали грамоти й грошові премії за кращі прозаїчний, поетичний, журналістський твори, за кращу роботу з літературного краєзнавства або декоративно-прикладного мистецтва, за кращий малюнок.