UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЯК УТВЕРДИТИ СВОЄ ПОКЛИКАННЯ

Початок нинішнього навчального року для Національного університету «Києво-Могилянська Академія» особливий...

Автор: Марьяна Мигаль

Початок нинішнього навчального року для Національного університету «Києво-Могилянська Академія» особливий. Разом із ювілеєм нашої молодої держави тут відзначають і своє перше десятиліття. Саме стільки часу минає відтоді, як було ухвалено рішення про відродження цього найстарішого вищого учбового закладу України.

Оглядаючи пройдений шлях, приємно усвідомлювати, що відновлена академія гідно продовжує традиції далекого минулого. Ще понад триста років тому її вихованців цінували в усій Європі за високоосвіченість і пошук новизни. Нинішні випускники також утверджують добру славу «могилянки» в різних сферах життя.

НаУКМА постійно розширює профіль підготовки спеціалістів. Відтепер до вже існуючих 12 магістерських програм додалися ще дві — з бізнес-адміністрування та журналістики.

Слід зазначити, що ідея створення факультету журналістики при академії виникла кілька років тому, однак здійснити її на практиці було складно. Адже хто тільки нині не береться готувати фахівців мас-медіа — від технічних вузів до співаючих. Наміри ніби хороші, бо з проголошенням незалежності значно зросла кількість засобів масової інформації і відповідно збільшилася потреба у кваліфікованих кадрах. На жаль, багатьом молодим працівникам газет, радіо і телебачення бракує професійної підготовки. Далеко не всі вузи, які беруться за цю важливу справу, спроможні дати своїм вихованцям належні журналістські знання. Особливо дається взнаки їх мовна, етична і правова підготовка.

Про необхідність удосконалення журналістської освіти йшлося на презентації нового факультету академії. Як підкреслив президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький, Україна повинна мати журналістів світового рівня. Керівники нової магістерської програми, яку очолив професор Сергій Квіт, намагалися створити її максимально насиченою, щоб сприяти вихованню справді високопрофесійних, аналітично мислячих спеціалістів. Саме сприяти. Бо здатності «мислити пером» навчити складно, а от допомогти молодій людині утвердити і розвинути природні здібності до творчої праці покликаний новий факультет.

Студенти матимуть можливість прослухати лекції досвідчених фахівців із професійно-орієнтованих дисциплін, паралельно ознайомитись із специфікою преси, радіо і телебачення, щоб опісля індивідуально визначити свій творчий шлях. Можна тільки вітати появу предметів, що розглядають журналістську діяльність із психологічного, етичного і юридичного аспектів. Важливим моментом у підготовці майбутніх працівників мас-медіа є мета навчити їх, як краще уникнути судових процесів, конфліктних ситуацій, що іноді мають трагічні наслідки.

Створення нової програми є своєрідною спробою наблизити підготовку журналістів до сучасних умов. Про її ефективність можна буде судити через два роки. Такий термін навчання. Факультет журналістики НаУКМА є радше надбудовою до багажу знань, здобутих студентами на чотирирічних бакалаврських програмах. Поки що тут навчатиметься півтора десятка юнаків та дівчат. Але широкі можливості академії давати молоді глибокі гуманітарні знання вселяють надію, що в наступні роки новий факультет стане одним із провідних, а отже і багатостудентським.