UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відтепер ви —могилянці

…О сьомій ранку на вулиці Григорія Сковороди вже вирував великий натовп абітурієнтів та їхніх батьків, що приїхали з усіх куточків України, аби спробувати свої сили в анонімному тестуванні, яке проводив вуз...

Автор: Галина Синичич

…О сьомій ранку на вулиці Григорія Сковороди вже вирував великий натовп абітурієнтів та їхніх батьків, що приїхали з усіх куточків України, аби спробувати свої сили в анонімному тестуванні, яке проводив вуз.

Хвилювання сягнуло апогею, коли вступники розділилися на групи й попрямували в аудиторії мізкувати над непростими тестовими завданнями. Щоб забезпечити рівність умов при вступі, тестові завдання для вступників на різні спеціальності були однакові. Кожен отримав свій варіант вступного тесту, до якого входило сім модулів, до того ж вступники мали право вибирати предмети, які вони краще знають, із природничого та гуманітарного блоків.

Та поки юні інтелектуали сушили голови над тестовими завданнями, їхні уболівальники поширювали найнеймовірніші чутки. «Сумніваюся, що перевірка результатів буде настільки об’єктивною, як вони кажуть», — висловлював недовіру чийсь батько. «Рейтинг падає, рейтинг падає», — передавалося з уст в уста. Хоча так ніхто й не зміг достеменно пояснити, який рейтинг і куди він падає.

Розвіяв сумніви президент Києво-Могилянської Академії В’ячеслав Брюховецький, який дав бліц інтерв’ю представникам ЗМІ у присутності схвильованих батьків. Пан Брюховецький ще раз розтлумачив, як саме відбуватиметься перевірка результатів, за якою можна буде спостерігати в мережі Інтернет. А також як виглядає формула підрахунку рейтингу та який конкурс на певні спеціальності. Виявилося, що найбільше підстав для хвилювання мають абітурієнти, котрі вступають на правознавство. Обійти дванадцять своїх суперників не так і легко, адже конкурс на цю спеціальність — тринадцять чоловік на місце. Дуже популярні також соціальна робота, соціологія, фінанси, а ось конкурс на факультети фізики та хімії — найменший (троє на одне місце).

По дванадцятій годині розпочалася публічна перевірка результатів тестування, яка ще раз засвідчила об’єктивність, відкритість та оперативність системи вступних тестувань. На очах у присутніх В’ячеслав Брюховецький розкривав конверти з аркушами відповідей, які приносили йому інструктори, перелічував їх, а технічний директор — Оксана Кириленко — все це сканувала. Кожен міг спостерігати, як сканується його аркуш із відповідями, і підтасувати результати при цьому неможливо. Траплялися, правда, й неприємні ситуації: сканер не прийняв п’ять робіт, котрі не відповідали вимогам заповнення аркуша.

По закінченні сканування — а це тривало більш ніж три години — всю інформацію було зведено в загальний список, потім зачитано правильні відповіді, що одним абітурієнтам принесло радість, а інших засмутило.

Після підрахунку кількості балів, набраних вступниками, для кожного модуля було складено рейтинговий список абітурієнтів. Вступний рейтинг обчислювався шляхом знаходження суми рейтингів із профільних модулів та середньоарифметичного з рейтингів модулів, які входили до загальноосвітнього блоку. За цим процесом можна було спостерігати на великому табло, що містилося в залі, а також у мережі Інтернет. І ось довгоочікувані результати. В одних на очах сльози радості, в інших — горя. На жаль, фортуна усміхнулася не всім, але Могилянка надає ще один шанс. Абітурієнти, котрі не вступили, за певних умов можуть бути зараховані студентами резерву НаУКМА або стати вільними слухачами з перспективою на майбутнє повноцінного студента.