UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Міносвіти назвали топ кращих державних та приватних ВНЗ

В Україні готують реформу вищої освіти.

В Україні з 170 державних невійськових ВУЗів найкращі показники демонструють два десятки. Серед приватних, яких нараховується більше 100, гарні показники у п'ятьох. Про це повідомив в ефірі "Українського Радіо" заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Серед приватних експерт відзначив УКУ, Київську школу економіки, Університет Данила Галицького у Франківську, Альфреда Нобеля в Дніпрі.

"Якщо говорити про державні університети, то є три топові міста — Київ, Харків та Львів. Київ — це університет Шевченка, КПІ та Могилянка. В Харкові це Каразіна, Харківська політехніка та ХНУРЕ. У Львові так само три університети топові: Львівська політехніка, ЛНУ ім. Франка та УКУ", - пояснив Винницький.

Читайте також: У Полтаві масово отруїлися студенти одного з університетів

Також він відзначив Дніпровську політехніку, Запорізький університет, Сумський державний, Прикарпатський університет.

"Разом з тим, є й слабші. Це те, що я називаю "дуже стрімка піраміда якості". Зараз ми працюємо над тим, щоб дещо зменшити кількість наших закладів, модернізувати нашу мережу, адже 170 закладів — це забагато. Наша мережа була побудована для приблизно 6-6,5 тисяч студентів на заклад, а на сьогодні в нас біля 3,5 тисяч студентів на заклад. Це означає, що ВУЗи треба укрупнювати, тобто кращим треба ставати ще кращими, а тим, які не дотягують, — виходити з гри", - пояснив Винницький.

Він додав, що на рівні Кабміну до кінця року готуються розпорядження про злиття, об'єднання закладів вищої освіти. Укрупнення закладів освіти є однією з вимог ЄС щодо початку перемовин про вступ.

"Наступного року ми маємо запропонувати конкретний план дій стосовно того, як ми будемо модернізувати нашу мережу. Європейці готові нам з цим допомогти, в тому числі фінансово.  Незабаром, думаю, десь на початку наступного року буде оприлюднений законопроєкт "Передумови модернізації мережі", де будуть встановлені чіткі правила, як буде відбуватися розподілення, відхід від територіально відокремлених структурних підрозділів, філій і формування певних типів університетів", - підсумував Винницький.

Нагадаємо, дослідження PISA показало, наскільки знизився рівень знань і мотивації в українських учнів за останній рік - докладніше про результати читайте в статті Оксани Онищенко "Новий "PISA-Шок" чи надія? Про що розповіло свіже дослідження".