Саме така думка з’являється, коли дивишся на юнаків і дівчат, які прийшли навчатися до Міжнародного інституту лінгвістики і права (МІЛП). Щасливі обличчя, на яких читається не тільки радість від того, що вони стали студентами такого престижного вузу, а й гордість від усвідомлення того, що згодом, збагачені вагомими знаннями, зможуть прислужитися рідній Україні. А інакше не може й бути, адже навчатимуть їх висококваліфіковані викладачі, абсолютна більшість яких — доктори й кандидати наук, академіки національної та галузевих академій наук.
Посвячення у студенти — це завжди хвилююча подія, можливо, одна з найяскравіших у житті. Позаду школа, попереду — студентське життя. Подолано ще один щабель. І в МІЛП зробили все, щоб свято запам’яталося: були віншування, танці, пісні. Панувала урочиста й по-сімейному тепла атмосфера. Привітати першокурсників (до речі, цього року їх близько тисячі з різних куточків України) прийшов ректор інституту, професор, відмінник народної освіти України, почесний академік НАН України, член координаційної ради при Президенті України з питань соціального та правового захисту, консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони Хачатур Володимирович Хачатурян, викладачі вузу. Серед гостей — дипломати, представники державної та міської влади. Зворушливо-проникливо звучало напутнє слово владики Філарета. Тож, виголошуючи клятву студента, кожен першокурсник, напевно, думав про те, що в час посвячення у студенти на них зійшла Божа благодать.
Серед почесних гостей був і хрещений батько вузу — екс-міністр закордонних справ України Геннадій Удовенко. Завдяки його допомозі й підтримці з’явився цей вищий навчальний заклад і впевнено звівся на ноги, готуючи висококваліфіковані кадри. Про випускників МІЛП кажуть так: грамотні, впевнені у собі фахівці, з почуттям національної гідності.
Приємно було бачити на святі послів Ірану, Індії, Афганістану і інших країн. В інституті готують фахівців для роботи в цих і багатьох інших країнах. Загалом у МІЛП вивчають понад 20 мов. А англійська, на рівні з українською, є робочою мовою вузу.
Вітаючи молоду зміну, Хачатур Володимирович навів влучну цитату Сенеки: «Хто не знає, в яку гавань пливти, той не має попутного вітру». Тож попутного тобі вітру, МІЛП!