UA / RU
Підтримати ZN.ua

УЧИТИСЯ РАДИЙ — МОЛИТИСЯ ТРЕБА

Новий рюкзак, який я непередбачливо купила своєму школяру ще в червні, напевно, буде непотрібний. Зручний, звичайно, але.....

Автор: Тетяна Пархомчук

За словами голови товариства Мирослава Баландюка, впровадити почин без узгодження вдалося поки що лише в школі №3. Та й то прикрившись указом Президента про впровадження «духовно-моральних цінностей в навчально-виховний процес». Облуно ж твердо стояло на своєму — мовляв, церква за Конституцією відділена від держави. Влада міста та області висловилася немов «за», але тільки якщо надійде розпорядження «зверху». Ось відповідні пропозиції і були відправлені Президенту, до ВР і Кабміну.

Збіг чи ні, але певна реакція пішла. Просили для початкових класів «Отче наш» і хоча б основи християнської етики у вигляді Десяти Заповідей — задля додаткового роз’яснення дітлахам, що таке добре й що таке погано. Отримали — курс богослов’я для всіх, хоча його і не кожний священик опанував. Все це — на додаток до студіювання послання Президента Верховній Раді.

Отже, лише за останній місяць вималювались два нових предмети й у без того перенасиченій шкільній програмі. Якщо тенденція збережеться до 1 вересня, одним рюкзаком, навіть підвищеної місткості, явно не обійтися. Адже введено ще й курс з вивчення правил пожежної безпеки та поводження під час пожеж. А якщо завтра вирішить не відставати і МВС із МінНС? Щось незрозуміле коїться і навколо підручників історії. Чи не доведеться навчатися відразу за двома: російсько-ліберальному та українсько-патріотичному?

На жаль, саме в школах дедалі частіше останніми роками проводяться радикальні експерименти. Проте дотепер дехто не втомлюється стверджувати, що наша система освіти залишається кращою у світі. Ну чи не дивно? Адже автор цих рядків, як і більшість її знайомих, уже просто не мислить освіти своїх чад без репетиторів з базових, за ідеєю, предметів — англійської та математики. Оскільки їх вивчення в основній програмі відбувається, як правило, на рівні «чому-небудь і як-небудь».