11 квітня на засіданні уряду було прийнято постанову «Про встановлення розмірів підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки».
Як повідомила прес-служба МОН, на прес-конференції в Кабінеті міністрів України Станіслав Ніколаєнко, коментуючи постанову, аргументував необхідність такого рішення кількома прикладами: «До сьогодні вчитель, викладач-методист, майстер виробничого навчання 1 категорії, педагог-організатор, отримували за ці звання від 1 до 17 грн. Тепер вони будуть отримувати 10—30% від базової ставки, що в середньому становитиме від 70 до 106 грн. Це збільшення приблизно в шість разів.
Керівникові гуртка доплачували 3,14 грн. Тепер доплата збільшена у 31,5 разу і становитиме 15% від базової ставки (99 грн.) За керівництво стрілецьким тиром або кімнатою зберігання зброї вчитель раніше отримував 0,76 грн., відтепер доплата становитиме 10% від базової ставки, що у 86,8 разу більше від попередньої доплати (66 грн.)
Керівники спортивних секцій отримають доплату приблизно у 5—10 разів більшу. Якщо, раніше педагоги за роботу в спортивних гуртках отримували 8—9 грн., то тепер доплата становитиме до 200 грн.»
Дуже важливим, на думку міністра, є те, що для вчителів фізкультури, які мають сьогодні спортзал, гімнастичний чи атлетичний зал, доплата становитиме не 1—2 грн., як раніше, а 10—15% від базового окладу. Майстрам виробничого навчання профтехзакладу за керівництво майстернею раніше платили 1,60 грн., тепер доплата становитиме 99 грн. За знання та використання в роботі іноземної мови керівним і педагогічним працівникам профтехосвіти та дошкільних навчальних закладів ставка збільшена в чотири рази і становитиме від 40 до 70 грн.
Станіслав Ніколаєнко також повідомив, що один із перших підписаних ним наказів у 2005 році на посаді міністра передбачав введення доплати (за класне керівництво у розмірі 25%, за стаж — до 30%, за перевірку зошитів — 10%) до базової ставки, розмір якої залежить від категорії вчителя (в середньому 600 — 650 грн.). А тепер цією постановою введено доплату за звання вчителя-методиста — 15%. Фактично заробітна плата вчителя за останні два роки збільшилася майже вдвічі.
Міністр наголосив, що випускники педагогічних закладів, які отримали дипломи з відзнакою і підуть на роботу за фахом, отримуватимуть п’ятивідсоткову надбавку до заробітної платні. Якщо ж випускник іде на роботу до навчального закладу в сільській місцевості, для нього передбачено разову виплату підйомних коштів у розмірі п’яти мінімальних окладів (приблизно 2 300 грн.). Кошти мають бути виплачені за місцем навчання.
Міністр зазначив: «За підсумками 2006 року середня заробітна плата в початковій та середній освіті становила приблизно 929 грн. До кінця 2007 року вона складатиме 1150 грн. Уряд прийняв постанову про підвищення посадових окладів і доплат за певні види педагогічної діяльності загалом на 540 млн. грн. Ця постанова вступає в дію поетапно. З 1 травня — на 50%, з 1січня 2008 року — повністю».
P. S. «Уряд іде назустріч вчителям» – під таким заголовком прес-служба МОН розповсюдила інформацію про підвищення посадових окладів освітян. Зважаючи на гостроту політичного моменту, це рішення Кабміну виглядає дуже своєчасним. Начебто досі у владних кабінетах не знали про принизливі доплати вчителям у розмірі двох – трьох гривень. А тепер ці мізерні доплати зростуть аж… у 31,5 і навіть у 86, 8 разів!.. Доречне запитання: а чому забули про медиків, у яких оклади нижчі, ніж у освітян?