Система освіти України тепер має концентруватись на тому, аби не лише навчити дітей фактам, а сформувати у молодого покоління історичну пам’ять на емоційному рівні, заявив у річницю звільнення Київської області від російських загарбників нещодавно призначений міністр освіти Оксен Лісовий.
«Недостатньо знати цифри, факти й послідовність подій, - важливо формувати у молодого громадянина історичну пам’ять на емоційному рівні. Це біль, але він є часткою нашої історії і, не відчуваючи емоційного зв’язку з попередніми поколіннями, не розділяючи болю трагедій і тріумфу перемог попередніх поколінь - нацією не станеш», - зазначив він у Facebook.
Також Лісовий вказав на необхідності ретельно та уважно ставитись до наукових досліджень проблематики геноцидів. Важливо не допускати поспішності, маніпуляцій чи спотворень та дотримуватись найвищих стандартів наукової дискусії і дуже зважено оприлюднювати їх результати.
Водночас передумовою цьому має стати розслідування та покарання всієї вертикалі злочинців, своїх і іноземних.
«Без найменшої лояльності. Без термінів давності. Без оглядки на те, ким є зараз їх нащадки», - наголосив він, зазначивши, що такі питання потрібно піднімати і щодо попередніх періодів історії України.
«Достатньо лише проявити найменшу лояльність, притаманну нам доброзичливість, пробачити або забути колишні злочини, - і ти помер. … Незасуджені злочини. Невикарбувані в пам’яті факти й імена злочинців. Спотворене «історичною наукою» минуле гарантують ті події, що відбувались навесні минулого року і відбуваються зараз на окупованих територіях», - підкреслив Лісовий.
Він нагадав, що українці десятиліттями проявляли лояльність, прощали, перегортали сторінки, і не нагнітали та вірили, що люди, які катували, розстрілювали, репресували, вбивали голодом, депортували українців могли змінитись.
Раніше міністр освіти України Оксен Лісовий заявив про плани цифровізувати та системно змінити МОН, а також анонсував проведення вимірювання освітніх втрат і розробку системи їх відшкодування. При цьому пріоритетом в цьому буде ментальне здоров'я як дітей, так і вчителів.