UA / RU
Підтримати ZN.ua

ШКІЛЬНУ РЕФОРМУ В АМЕРИЦІ СХВАЛЕНО

Поки що реформу шкільної освіти, запропоновану президентом Бушем, схвалено тільки американськими сенаторами...

Автор: Оксана Приходько

Поки що реформу шкільної освіти, запропоновану президентом Бушем, схвалено тільки американськими сенаторами. Наприкінці минулого року американський сенат 87 голосами проти 10 проголосував за можливість використання федеральних фінансів, призначених на освітні цілі, для стимулювання підвищення якості навчання й для цільової допомоги малозабезпеченим учням. Саме такий закон було заявлено як один із пріоритетів політики нового президента, із якою він прийшов у Білий дім.

Це законодавство дозволить кардинально реформувати всю систему шкільної освіти в Америці, що залишалася практично незмінною після ухвалення 1965 року закону про початкову й середню шкільну освіту.

Новий закон зобов’язує всіх школярів із третього до восьмого класу щороку проходити тестування з читання й математики. Школи, які продемонструють найгірші показники, спочатку одержать додаткові кошти для виправлення становища. Але за відсутності прогресу до цих шкіл згодом застосують досить жорсткі санкції, аж до їх закриття або передачі в надійніші руки. При цьому кожен учень такої школи одержить федеральне фінансування, що дозволить йому оплатити заняття з репетиторами, поїздки в літні навчальні табори, покрити транспортні витрати при переході в іншу, більш віддалену школу чи навіть перейти в приватну. Хоча план президента Буша щодо надання кожному учню персонального ваучера, який він міг би використовувати на власний розсуд, усе-таки не пройшов.

Важливість ухвалення цього законопроекту підкреслює і те, що він став одним із небагатьох ухвалених останніми місяцями американськими законодавцями рішень, не пов’язаних із ліквідацією наслідків вересневих терактів. Крім того, у процесі його затвердження спостерігалася вельми рідкісна для Америки єдність республіканців і демократів.

за матеріалами International Herald Tribune