UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ніколаєнко: Причина корупції у вищій освіті – студенти та їхні батьки

На думку міністра освіти та науки України Станіслава Ніколаєнка, одна з головних причин корупції у сфері освіти – це готовність самих студентів та їхніх батьків давати хабарі викладачам...

На думку міністра освіти та науки України Станіслава Ніколаєнка, одна з головних причин корупції у сфері освіти – це готовність самих студентів та їхніх батьків давати хабарі викладачам. Таке припущення він висловив під час круглого столу у «ДТ».

Зокрема, Ніколаєнко повідомив, що під час анонімного анкетування, проведеного на замовлення Міносвіти, з’ясувалося, що у різних регіонах України 21-30% студентів готові покращувати свої оцінки за допомогою винагород викладачам. І тільки 3-8% готові повідомляти правоохоронні органи про корупційні вимоги з боку викладачів. Окрім того, 42% батьків готові дати хабар за те, щоб їхня дитина потрапила до вищого навчального закладу.

«Через це й маємо таку ситуацію: батьки шукають, кому дати хабара, дитина шукає, кому тицьнути, а ми сьогодні запитуємо президента, як із цим боротися…» — заявив міністр освіти та науки.

Серед причин, які штовхають на хабарництво вчителів та викладачів вищих навчальних закладів Станіслав Ніколаєнко назвав вкрай низьку заробітну платню. При тому міністр стверджує, що ця причина корупції невдовзі зникне. «Шкільний учитель отримував близько 360 грн., а наприкінці 2006 року — вже в середньому 929 грн., викладач у ВНЗ — близько 1370. Цей процес триватиме, і економічне підґрунтя корупції поступово зникатиме», — запевнив він.

Натомість за результатами всеукраїнського дослідження, здійсненого за підтримки уряду України в рамках програми американської державної корпорації «Виклики тисячоліття», вищі навчальні заклади, поряд з медичними та правоохоронними структурами, були визнані найбільш корумпованими. «Мене дуже дивує, коли американський департамент чи комісія доводить, що в наших ВНЗ беруть хабарі… Можна подумати, що в Америці такого немає», — прокоментував ці дані міністр освіти.

Детальніше читайте у статті «Знання оптом і вроздріб, або Незручні запитання до міністра освіти і науки» у свіжому номері «ДТ».