За останній час Верховною Радою не ухвалено жодного закону чи постанови на підтримку вітчизняної освіти, повідомив у своїй статті для «Дзеркала тижня» голова громадської ради освітян і науковців України, екс-міністр освіти та науки, професор Станіслав Ніколаєнко.
За його словами, у профільному комітеті Верховної Ради накопичилося понад 80 проектів законів і постанов, які покликані врегулювати проблеми науки, вищої та середньої шкіл, профтехосвіти та позашкільної сфери.
Уваги, на думку Ніколаєнка, варті питання «фінансування будівництва житла для викладачів вузів і шкільних учителів, збільшення підйомних молодим педагогам, стимулювання зацікавленості молодих учених, запровадження третього етапу Єдиної тарифної сітки, зміни в пенсійному забезпеченні педагогів (на рівні 80% заробітку), введення в дію в повному обсязі статті 57 закону «Про освіту» тощо».
Він наголосив, що українське суспільство не матиме кращого майбутнього, якщо учителі та вчені у ньому залишатимуться в числі малозабеспечених верств населення.
«Почуття несправедливості, відсутність перспективи, негативні тенденції, які формуються нині в суспільстві, найбільш негативно впливають загалом на педколектив і вчителя зокрема», — підкреслив Ніколаєнко.
Докладніше читайте у статті Станіслава Ніколаєнка «Хто збирає врожай, мусить пам’ятати, хто сіяв хліб» у свіжому номері «ДТ».