Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» очолив рейтинг 200 найкращих вузів України, складений кафедрою ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз й інформатика» за підсумками 2007 року.
За допомогою визнаної в світі методики рейтингування експерти ЮНЕСКО оцінили науково-педагогічний потенціал, якість підготовки студентів, міжнародну діяльність і визнання українських вузів за кордоном за станом на кінець 2007 року.
КПІ отримав найкращий показник міжнародного визнання (18 балів), хоча за науково-педагогічним потенціалом (41 бал) і якістю навчання (16) зайняв другу позицію. Загальна оцінка вузу — 75 балів.
На друге місце опустився лідер рейтингу 2006 року Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (71 бал). У нього найкращий показник оцінки якості науково-педагогічного потенціалу (48), проте він поступається КПІ в якості навчання (12), а в рейтингу міжнародного визнання займає тільки четверте місце (11 балів).
З одинадцятого на третє місце піднявся Національний медичний університет ім. Олександра Богомольця (43), отримавши високу оцінку якості науково-педагогічного потенціалу (34), але помітно поступаючись вузам-лідерам у якості навчання (4) та рівні міжнародного визнання (5).
З третього на четверте місце опустився Національний університет «Києво-могилянська академія» (34). На п’ятому місці — Харківський національний університет ім. Василя Каразіна (31).
Шосте місце зайняв Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (30), сьоме — Національний аграрний університет (29), який, на думку експертів, продемонстрував найкращу якість навчання (17).
На восьмому місці — Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого (28), на дев’ятому – Національний лісотехнічний університет України (23). Замикає десятку лідерів рейтингу Донецький національний університет (22).
Для участі в проекті було запрошено всі вищі навчальні заклади України III, IV рівнів акредитації. Для вузів, які не надали даних про свою діяльність, рейтинги не визначалися.
У дослідженні використовувалися дані вузів, завірені підписами ректорів, інформація з веб-сайтів міжнародних асоціацій університетів, дані з довідника Міністерства освіти й науки України та з бази даних інформаційно-виробничої системи «Освіта».
Для максимальної об’єктивності визначення рейтингів вузів застосовувалися лише показники, що мають однозначне трактування, можуть бути легко перевірені представниками громадськості і за якими можна порівнювати між собою університети, що належать до різних груп.
Докладніше про проект читайте у статті Олесі Леновицької «Визначення університетських рейтингів «Топ-200 Україна» за 2007 рік» у свіжому номері «ДТ».