Вибори ректора Київського національного медичного університету, пильна увага до яких широкої громадськості не випадкова, нарешті відбулися. Формально все було цілком демократично і законно. Урна для бюлетенів і кабінки для таємного голосування були встановлені просто на сцені актового залу, де проводилися збори трудового колективу, процедуру волевиявлення і зокрема підрахунок голосів могли спостерігати всі присутні. Публіка повинна бути переконана: вибори відбулися в обстановці прозорості і гласності.
У конкурсі на заміщення посади ректора КНМУ (більш докладно про це повідомлялося в попередньому номері «ДТ») брали участь п’ять кандидатур. Назвемо їх за абеткою: проректор КНМУ, член-кореспондент АМН України Василь Бардов, зав. кафедрою КМАПО, професор Дем’ян Горбатюк, проректор з лікувальної роботи КНМУ, професор Володимир Мішалов, колишній міністр охорони здоров’я, член-кореспондент АМНУ Віталій Москаленко, перший проректор з навчальної роботи КНМУ, академік НАН України Володимир Широбоков.
Претенденти представили на суд колективу університету свої програми. Крім того, кожен із них мав скласти суворий іспит перед усім професорсько-викладацьким складом, відповідаючи на численні запитання, серед яких не одне й «на засипку». Приміром, В.Москаленка спитали, як йому вдалося за рік написати 250 наукових праць. (До речі, і доктором медичних наук, і професором, і членкором АМНУ він став у період, коли обіймав посаду міністра.) Вельми відома й авторитетна у науковому світі людина, яка поставила це запитання, відверто визнала, що за двадцять п’ять років своєї наполегливої праці «спромоглася» на лише трохи більше 200 робіт. На жаль, Віталій Федорович так і не поділився досвідом, мабуть, аби не мати конкурентів.
Результатів голосування зал чекав у напруженій тиші. Для одних вони були несподіваними, для других — вирішеними заздалегідь. В.Бардов одержав 51 голос «за» (у голосуванні взяли участь 206 чол.); Д.Горбатюк — 0; В.Мішалов — 14; В.Москаленко — 89 (118 — «проти»); В.Широбоков — 50.
Отже, ректором КНМУ обрано кандидата від влади Віталія Москаленка. «Маємо те, що маємо».