UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОН затвердило Положення про дуальну форму освіти: про що йдеться

Документ, зокрема, передбачає створення окремих планів і графіків для такого навчання.

Міністерство освіти і науки України опублікувало наказ від 13 квітня 2023 року про затвердження Положення про дуальну форму здобуття фахової передвищої та вищої освіти. У вівторок, 27 червня, документ зареєстрували в Міністерстві юстиції, повідомила пресслужба МОН.

Нормативний акт має визначити особливості дуальної форми освіти, тобто поєднання навчання в освітніх закладах чи в інших суб’єктів освітньої діяльності та на робочих місцях для отримання певної кваліфікації. У тексті йдеться про функції основних учасників такої форми навчання, планування та організацію освітнього процесу.

Положення, зокрема, передбачає можливість переведення на дуальне навчання, укладення договорів між закладами й роботодавцями з відповідним розподілом відповідальності для часткового перенесення процесу формування компетентностей і результатів в умови професійної діяльності.

Згідно з документом, заклади освіти мають розробляти окремі плани, графіки (способи чергування періодів навчання в різних умовах) і методичне забезпечення освітніх компонентів для можливості втілення дуальної форми навчання.

Читайте також: Як за десять місяців здобути нову професію задарма

"Метою Положення є реалізація студентоцентрованого підходу через орієнтацію на задоволення очікувань здобувачів освіти щодо успішної роботи за фахом, формування в них сучасних знань практичного характеру, умінь і навичок професійної діяльності та командної роботи на реальних робочих місцях і у виробничому середовищі, підвищення готовності, полегшення та пришвидшення переходу випускників зі сфери освіти до трудової сфери, а також підвищення загалом їхньої конкурентоспроможності на ринку праці", – пояснили в МОН.

Там додали, що дуальна форма навчання особливо актуальна на тлі вирішення завдань швидкого відновлення економіки України після війни, задоволення попиту на висококваліфікованих спеціалістів із затребуваними навичками, на тлі майбутньої інтеграції України в Європейський Союз. У міністерстві також зазначили, що дуальна освіта – це один із драйверів цифрової та "зеленої" трансформації в ЄС.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що український уряд працює над проєктом закону, який, зокрема, дозволить закріпити англійську в якості мови міжнародного спілкування.

Складна ситуація на ринку праці буквально роздмухала попит на освітні ваучери від Держслужби зайнятості.
Віктор Конев розповідає, "Як одержати нову спеціальність у складчину з державою".