UA / RU
Підтримати ZN.ua

КИЇВСЬКА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ КОМАНДУЄ ПАРАДОМ

Відомо, що арена столичного Палацу спорту НСК «Олімпійський» багатофункціональна. Після проведен...

Автор: Олександр Артеменко

Відомо, що арена столичного Палацу спорту НСК «Олімпійський» багатофункціональна. Після проведення хокейного матчу її досить легко трансформувати в легкоатлетичний манеж, що, у свою чергу, без особливих зусиль перетворюється на концертний зал. Та роль, яку довелося виконати цього тижня, без натяжки можна вважати дебютною — 22 червня арена Палацу спорту стала найсправжнісіньким центром зайнятості, де були представлені всі новітні технології пошуку роботи. Акцію, що отримала назву «Парад професій Кар’єрадром», Київський міський центр зайнятості організував, щоб допомогти в працевлаштуванні випускникам шкіл, вищих навчальних закладів і всім киянам та іногороднім громадянам, які потребують цього. Підприємствам, установам і організаціям, котрі брали в ній участь, також було подано допомогу в доборі кваліфікованих кадрів. І, звісно ж, усі учасники та відвідувачі змогли отримати найдокладнішу інформацію про послуги, надані Державною службою зайнятості.

Організатори акції цілком обгрунтовано позиціонували її як парад, а не виставка, ярмарок, фестиваль чи інший «цивільний» захід. Адже лише на параді сповна можна продемонструвати здобуте тривалою, наполегливою і цілеспрямованою працею вміння чітко та злагоджено виконувати поставлені стратегічні та тактичні бойові завдання із застосуванням усього наявного в розпорядженні арсеналу зброї.

Одним із найбоєздатніших підрозділів Державної служби зайнятості по праву є КДЦЗ, вирішальна роль якого у формуванні та збереженні трудового потенціалу Києва, у скороченні безробіття, становленні й розвитку цивілізованого ринку праці очевидна. Тут широко практикують комплексний підхід до вирішення проблем безробіття та працевлаштування, сміливо впроваджують активні форми сприяння зайнятості, плідно співпрацюють із державними органами управління та роботодавцями. Як наслідок на столичному ринку праці міцно закріпилися такі позитивні тенденції, як скорочення вимушеної неповної зайнятості, позитивне співвідношення кількості прийнятих на роботу і тих, хто звільнився, збільшення чисельності нових робочих місць у галузях економіки та зростання попиту на робочу силу. За п’ять місяців поточного року працевлаштованих громадян, які перебували на обліку центру, виявилося в 4,5 разу більше, ніж тих, хто звільнився з підприємств і організацій міста.

Що ж до арсеналу озброєнь, який є в розпорядженні Київського міського центру зайнятості, то він цілком задовольняє потреби як роботодавців, так і населення. Для перших тут завжди готові запропонувати консультаційно-інформаційні послуги, посприяти в доборі персоналу, зокрема і з попередньою підготовкою. Для цього використовується комп’ютерна база даних про осіб, які потребують працевлаштування, здійснюється професіональна діагностика претендентів на роботу, конкурсний відбір. Також серед послуг роботодавців — організація стажування на підприємствах, надання дотацій для створення нових робочих місць, допомога в організації оплачуваних громадських робіт, забезпечення професіональною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації фахівців, сприяння участі в масових заходах (ярмарках вакансій, днях відкритих дверей тощо).

До послуг населення — інформація про наявність робочих місць на підприємствах і в установах столиці, консультації юристів, психологів, фахівців із працевлаштування, нові технології пошуку бажаної роботи, сприяння в підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці та у працевлаштуванні, надання додаткових гарантій особам, які потребують соціального захисту. У доповненому переліку послуг — забезпечення професіональною підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації, надання можливості додаткового заробітку на громадських роботах, допомога в організації власного бізнесу, зокрема шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю, матеріальне забезпечення на період безробіття.

Служба зайнятості є посередником між роботодавцем і громадянином у вирішенні питань працевлаштування. Ось за рахунок підвищення посередницької активності, посилення взаємодії з роботодавцями, підготовки та перепідготовки безробітних з урахуванням потреб міста, сприяння підприємницькій ініціативі, організації громадських робіт Київському міському центру зайнятості й вдалося значно збільшити охоплення незайнятих громадян активними заходами сприяння зайнятості. Так, до 1 червня нинішнього року такими видами послуг було охоплено 16,4 тисячі громадян, що на 18,7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Не дивно, що за останні роки Київський міський центр зайнятості вийшов на лідируючі позиції серед інших регіонів країни за цілим рядом показників. Так, рівень працевлаштування незайнятого населення столиці за перший квартал 2004 року становив 42,9%, професіональне навчання пройшли 24,6% безробітних громадян. Усього ж за п’ять місяців цього року працевлаштовано 11,3 тисячі киян, що на 37% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Якщо торік у Києві налічувалося 24 тисячі вакансій, то в цьому році, завдяки новим формам взаємодії з роботодавцями, що впроваджуються столичною службою зайнятості, — на 10 тисяч більше.

У «Параді професій» (ним командував директор Київського міського центру зайнятості Олександр Мельник) взяли участь понад 100 підприємств Києва, попит яких у робочій силі сягає елітних і рідкісних професій, і 50 навчальних закладів, що готують фахівців відповідно до потреб ринку праці. Всім бажаючим надавали можливість отримати кваліфіковану консультацію фахівців, юристів і психологів міської служби зайнятості, навчитися нових технологій пошуку роботи і зареєструватися безпосередньо під час проведення акції.

— Сьогодні, — розповів Олександр Володимирович, — можна з упевненістю сказати, що Київський міський центр зайнятості — служба, що реально вирішує, крім основного, працевлаштування киян, ще ряд значимих питань — матеріальних, психологічних, освітніх. Цю службу відрізняє високий рівень надання послуг, використання сучасних форм та методів роботи, неодмінна умова руху вперед. Це підтверджують десятки тисяч працевлаштованих, професіонально підготовлених киян, тисячі створених нових робочих місць і відкритих безробітними власних підприємницьких структур. Ми готові до спілкування, до вдосконалення і пошуку нових напрямків діяльності, впровадження нових проектів. Для подання реальної допомоги всім, хто її потребує.

Неважко здогадатися, що приймав парад Володимир Галицький — директор Державної служби зайнятості, що, як відомо, є ще й виконавчою дирекцією Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.

— Державна служба зайнятості України, — сказав він на відкритті акції, — визнана найпередовішою та найефективнішою на всьому пострадянському простору. До нас їдуть навчатися не лише наші колеги з СНД. Досвід України вивчають шведи — загальновизнані законодавці на цьому ринку, його впроваджують у себе країни Прибалтики. Сьогоднішня подія — наочне підтвердження нашого руху вперед. Лише 2003 року через систему Державної служби зайнятості працевлаштовано 890 тисяч чоловік, практично кожний третій із числа тих, хто працевлаштувався в тій чи іншій галузі економіки. Тому хочу сказати тим, хто в даний момент вирішує цю важливу для себе проблему: не шукайте роботу самостійно, щоб уникнути потім розчарувань. Приходьте до Державної служби зайнятості, і ми зробимо це разом!

В одному з відеороликів інформаційно-роз’яснювального циклу Державної служби зайнятості, що демонструються на вітчизняних телеканалах, звучить таке: «Ми не обіцяємо вам гарне життя, ми пропонуємо роботу. А все інше — залежить від вас». Ці слова цілком могли б стати девізом «Параду професій».