UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як навчити дітей розпоряджатися кишеньковими грошима: поради психолога батькам

Королець розповідає, з якого віку німецькі експерти радять видавати дітям кошти. 

Ще з малого віку потрібно навчати дітей розпоряджатися власними коштами. Дитячий клінічний психолог Ірина Королець у статті "Кишенькові гроші дітям: як навчити розпоряджатися та скільки давати. Поради батькам" дає відповіді на запитання: яку суму грошей краще давати дитині, з якого віку та, як батьки можуть впливати на доцільне використання грошей дітьми.

Авторка статті вказує, що німецькі експерти рекомендують видавати перші кишенькові гроші дітям щотижня з шестирічного віку, або з того часу, коли дитина йде до школи. 

Читайте також: Індекс майбутнього. Як дорослі впливають на якість дитинства

"Сума, яку батьки виділяють на кишенькові гроші, не відіграє вирішальної ролі. Натомість важливо допомогти дитині розвинути споживчу поведінку й навчитися розподіляти кошти для життя. Та все ж таки останнє слово під час ухвалення рішення про те, чи здійснити ту чи ту витрату або покупку, має залишатися за дитиною. Так, часом це буде непросто для батьків. Та гарною новиною є те, що погана інвестиція зазвичай має позитивний ефект навчання", - наголошує Королець.

Психологиня радить батькам розповідати дітям про свої статті витрат.

"І не лише тому, що це є зразком для наслідування. Ну, погодьтеся, дивною є ситуація, коли ви відмовляєте дитині в купівлі нової іграшки, кажучи "грошей немає", проте йдете й купуєте продукти на вечерю. Тобто вони все ж таки є?", - пояснює вона.

Дитячий клінічний психолог дає шість рекомендацій батькам, як навчити дитину користуватися кишеньковими грошима:

Королець підкреслює, що для кожної сім'ї є індивідуальним рішення щодо щомісячної суми кишенькових коштів.

"Головне тут — розвиток у дитини навичок фінансового, довгострокового планування та підтримка з боку дорослих на шляху до цього", - додає авторка.

Психологиня також радить добірку ресурсів, які стануть корисними для навчання дітей фінансової грамотності: мультфільми, онлайн-ігри, мобільні застосунки, дитячі книги, настільні ігри