UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС У БОРОТЬБІ ПРОТИ «КОРОВ’ЯЧОГО СКАЗУ»

Протягом тривалого часу міністри сільського господарства країн — членів ЄС не могли домовитися ...



Протягом тривалого часу міністри сільського господарства країн — членів ЄС не могли домовитися між собою про вироблення спільної стратегії боротьби з поширенням губчастого енцефаліту у сільськогосподарських тварин. Держави, що вже зазнали цього лиха, наштовхувалися на глухе нерозуміння тих країн, яких чаша ця поки що обминала. Ці країни були впевнені в тому, що їм достатньо просто відмовитися від імпорту яловичини з країн першої групи, і лихо їх не зачепить. Однак перші випадки виявлення «сказу корів» в Іспанії та Німеччині, котрі випали саме на минулий тиждень, докорінно змінили ситуацію. Тепер усім зрозуміло, що настав час вжити найрішучіших, хай і досить дорогих заходів.

Так, починаючи з 1 січня наступного року, в ЄС запроваджується тимчасовий мораторій на використання м’яса тварин, старших 30 місяців, без спеціального тестування. А такому тестуванню (при вартості одного тесту приблизно 200 німецьких марок) буде в найближчі п’ять років піддано понад 8 мільйонів тварин в усіх 15 країнах—членах ЄС. Усіх корів, старших цього віку, котрі не пройшли такого тестування, знищать. На це доведеться витратити як мінімум 3 мільярди євро. Ще 1,5 мільярда євро піде на заміщення м’ясопродуктів, використовуваних як корм тваринам, рослинними протеїнами. Водночас ці заходи мають повернути довіру покупців до м’ясопродуктів.

Як свідчить статистика, недоспоживання 100 тисяч тонн яловичини коштуватиме європейським урядам 140 мільйонів євро, що виплачуються як компенсація європейським фермерам. ЄС, за даними Єврокомісії, може витримати недоспоживання яловичини в межах 600 тисяч тонн, або 10 відсотків. Подальше зниження споживання ще хоча б на 5 відсотків призведе до колапсу всієї сільськогосподарської структури ЄС.