UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти пояснили, як університети можуть формувати зі студентів підприємців, здатних створювати стартапи

Підприємницька культура відіграватиме значну роль у повоєнному відновленні України.

У сучасному світі без університетів неможливий розвиток економіки будь-якої країни та технологій, оскільки вони є не лише базою для наукових досліджень та підготовкою кадрів, але й можуть впливати на формування підприємницької культури міст та загалом регіонів, якщо розвиватимуть внутрішню систему інновацій. Для цього закладам вищої освіти необхідно не лише навчати майбутніх фахівців основ теорії фахових дисциплін, а й формувати з них підприємців, які здатні створювати стартапи й стимулювати економічний розвиток держави та регіону, розповідають експертка з акредитації освітніх програм у НАЗЯВО Маргарита Чернишова та засновник і СЕО у YEP Accelerator Андрій Заікін у статті "Українські університети можуть стати кузнею підприємців. Як це зробити?".

Експерти наголошують, що дуже важливим для нашої країни є навчання студентів підприємницької діяльності. Зокрема, розвиток підприємництва може стримати відтік молодих людей з регіонів, оскільки мотивуватиме їх залишатися та розвивати свої міста.

Читайте також: Наближення до європейської освіти: Кабмін зменшив кількість освітніх галузей

За словами авторів, молодь після закінчення навчання в закладі вищої освіти має вийти на ринок праці з підприємницьким досвідом, щоб не витрачати роки на адаптацію, а одразу впливати на економіку.

"Очевидно, що така місія є новою для українських університетів. І тут дуже корисними є зовнішні програми-акселератори (надають
інтенсивну підтримку для прискореного розвитку вже зріліших команд) та інкубатори (допомагають стартапам на початкових етапах), засновані підприємцями, які залучають студентів до підприємницької діяльності", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: МОН: Найбільші університети України вже підписали договори про застосування грантових систем оплати навчання

Чернишова та Заікін вказують, що нині Міністерство освіти і науки України для експериментального проєкту — мережі "Стартап-школа — інкубатор-акселератор" добирає перші шість університетів. Над методологією створення університетських стартап-студій за підтримки мережі з 17 партнерів в Україні та Європі працює проєкт Seeds of Bravery.

Автори статті наголошують, що підтримка університетських інновацій вплине не лише на професійний та особистісний розвиток української молоді, але й підприємницька культура та стартапи відіграватимуть важливу роль у повоєнному відновленні України.

Читайте також: Українські стартапи допомагають ЗСУ, успішно створюючи армію роботів — АР

Експерти називають чотири причини, чому розвиток підприємницьких навичок у студентів є таким важливим:

"В турбулентні часи, в які ми живемо, кожному та кожній не завадить стати хоча б на 10% підприємцем. І саме університетська екосистема інновацій може стати гарним стартом для того, аби цей спосіб мислення і сприйняття світу швидше охопив одразу кілька поколінь молоді", - додають автори.