UA / RU
Підтримати ZN.ua

Час плинний, Могилянка вічна

В останній день літа у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася урочиста церемонія Посвяти спудеїв набору 2007 року...

Автор: Олександр Артеменко

В останній день літа у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася урочиста церемонія Посвяти спудеїв набору 2007 року. Ця подія, яка стала традицією, що налічує вже 15 років (стільки, скільки й відроджена «Могилянка»), щоразу велелюдніша. Якщо 1992 року в ній брало участь 226 першокурсників, то цього разу до лав могилянців приєдналися 1210 студентів.

Factum est factum (що зроблено, те зроблено)
Ці теплі слова прозвучали тоді, коли посвяту в спудеї змінила інавгурація нового президента НаУКМА. Передача президентських повноважень була ініційована й організована через відкриті прямі і таємні вибори самим В’ячеславом Брюховецьким, без жодного використання свого впливового авторитету на підтримку того чи іншого кандидата. Свого часу рішення В’ячеслава Степановича залишити посаду президента НаУКМА стало для всіх несподіванкою. Але він свідомо пішов на це, вважаючи, що людина, тривалий час перебуваючи на високій посаді, починає непомітно для себе діяти за напрацьованими стереотипами, втрачати динамізм, набувати консерватизму. Тож краще для справи, доки цього не сталося, поступитися місцем достойній людині, у якій поєднано такі неоціненні скарби, як молодість, спроможність і готовність гідно продовжувати й розвивати розпочате поперед­ником. Надзвичайно тяжкий, а­ле чесний крок, і В’ячеслав Брюховецький зробив його твердо й рішуче.

Новий президент НаУКМА в Могилянці не новачок. Сергій Миронович Квіт — декан соціальних наук та соціальних технологій НаУКМА. Свого часу був тут засновником магістерської програми з журналістики та директором Могилянської школи журналістики. Народився 1965 року в Ужгороді, до вступу в Київський університет ім.. Т.Г. Шевченка, де здобував журналістську освіту, мешкав у Львові. До роботи в Києво-Могилянській академії працював у Державному комітеті з інформаційної політики, викладав в університеті ім. Т.Г. Шевченка. Професор НаУКМА, доктор філологічних наук та доктор філософії Українського Вільного університету в Мюнхені. Отже, володіє досить потужним потенціалом для здійснення покладеної нині на нього такої складної та відповідальної місії. Відтак є вагомі підстави сподіватися, що Сергій Миронович збереже як давні академічні традиції Києво-Могилянської академії, так і ті нові, що започатковані за 15 років життя Могиляки, відродженої з допомогою ініціативи та самовідданої праці В’ячеслава Степановича Брюховецького.

Всі українці, яким болить душа за незалежне і квітуче майбуття своєї держави, разом із професорами і спудеями, співробітниками і колегіантами, благодійниками та братчиками, вихованцями і шанувальниками Києво-Могилянської академії вважають за велику честь засвідчити якнайглибшу повагу й уклінну вдячність В’ячеславу Степановичу Брюховецькому.