UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антон Макаренко та Астрід Ліндгрен — два світи дитинства

Полтавський навчально-виховний комплекс «Паросток» — єдиний в Україні освітній заклад, де впродо...

Автор: Людмила Кучеренко

Полтавський навчально-виховний комплекс «Паросток» — єдиний в Україні освітній заклад, де впродовж 14 років цілісно вивчають творчість видатної шведської казкарки й громадської діячки Астрід Ліндгрен і навіть створили її музей. Полтавські діти є учасниками міжнародного молодіжного медіа-проекту Шведського інституту «Астрід Ліндгрен і дитяча культура світу». Вже двічі українські школярі побували на батьківщині дитячої письменниці у містечку Віммербі на півдні Швеції (провінція Смоланд), а торік навіть узяли участь у державних урочистостях на честь її 100-річного ювілею.

Днями у рамках проекту з візитом-відповіддю до Полтави приїхала делегація гімназії Віммербі. У цьому навчальному закладі навчається близько 600 старшокласників, зокрема за профілем «Медіа і журналістика». Газета Frizone («Вільна зона»), яку випускають учні медіа-класу, традиційно визнається кращою молодіжною газетою Швеції.

Кілька днів на полтавській землі у супроводі друзів із «Паростка» були надзвичайно насиченими враженнями й подіями: шведські гімназисти відвідали музей історії Полтавської битви, побували в Опішні, під час Дня української культури ліпили вареники, вишивали хрестиком, розмальовували петриківські орнаменти, співали «Щедрика».

На зустрічі з іноземною делегацією заступник голови Полтавської облдержадміністрації Надія Мякушко запропонувала на наступному етапі міжнародного проекту запроваджувати ідеї видатного українського педагога Антона Макаренка, адже він, як і Астрід Ліндгрен, теж створював світ дитинства, хоча й в інших історичних умовах.

Під час попереднього візиту полтавських учнів до Швеції їхні скандинавські ровесники подарували їм рушницю (вона зберігається у «Паростку»). Рушницю, яка ніколи не вистрелить, бо вона — іграшкова. З побажанням: щоб між державами і людьми стосунки були тільки дружніми.