UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗВТ Євросоюзу з Україною не спрямована проти Росії - Меркель

Коли-небудь ЄС економічно об'єднається з РФ, вважає канцлер.

Угода про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС не спрямована проти Росії, заявляє федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

"Договір про ЗВТ не спрямований проти Росії і ніколи не буде спрямований проти Росії. Ми зацікавлені в добрих відносинах між Україною та ЄС, а також з Росією", - сказала Меркель на відкритті українсько-німецького економічного форуму у Берліні.

Більш того, Меркель відзначає, що ЗВТ з Україною відкриває для Росії і ЄС нові формати співпраці в майбутньому, аж до "економічного злиття" ринків Євросоюзу та Росії.

"У довгостроковій перспективі ми зацікавлені у злитті цих економічних просторів", - заявила вона.

Раніше в ЗМІ неодноразово з'являлися повідомлення про те, що Меркель всерйоз розглядає можливість переговорів між Росією і ЄС про створення спільної зони вільної торгівлі між Євросоюзом і Євразійським союзом. В січні 2015 року повідомлялося, що Меркель пропонує це Путіну як "винагороду" за мир в Україні. На форумі в Давосі вона зазначила, що обговорення цього питання зможе початися тільки після завершення агресії Росії, скасування санкцій через ситуацію в Україні.

У квітні Меркель підтвердила, що допускає створення ЗВТ між ЄС і РФ "у перспективі".

У 2014 році президент Росії Володимир Путін вже виступав з пропозицією Євросоюзу про необхідність створити єдиний економічний простір від Лісабона до Владивостока".

Як відомо, влада України і Єврокомісія підкреслюють, що повторної відстрочки імплементації економічної частини угоди між Україною і ЄС не буде - воно вступить в силу 1 січня 2016 року.

У той же час, як повідомив представник президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв, на переговорах в Парижі 2 жовтня президент РФ Володимир Путін і його делегація знову закликали відкласти набуття чинності угоди про асоціацію України з ЄС.

Набрання чинності угоди про зону вільної торгівлі в повному обсязі було відкладено на рік в кінці 2014 року. У дипломатичних колах визнають, що це було зроблено під тиском Росії. На даний момент у торгівлі між Україною та ЄС не виконуються цілі розділи Угоди, в той же час, відкладаючи повноцінну економічну асоціацію, ЄС для України зберіг односторонні торгові преференції.