Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради стосовно рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму, розслідування фактів корупційної діяльності ЗАТ «РосУкрЕнерго» і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, а також арешту екс-голови Державної митної служби України Макаренка А.В., народний депутат від фракції НУ-НС Роман Зварич, заявляє, що йому і його дружині Світлані загрожують невідомі.
Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму, розслідування фактів корупційної діяльності ЗАТ «РосУкрЕнерго» і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, а також арешту екс-голови Державної митної служби України Макаренка А.В., народний депутат від фракції НУ-НС Роман Зварич, заявляє, що йому і його дружині Світлані загрожують невідомі.З відповідною заявою він виступив на третьому засіданні комісії, яке відбулося у Києві в середу, 8 вересня.
Як повідомив Роман Зварич, буквально з перших днів діяльності комісії за ним і його сім'єю було встановлено стеження. Він сфотографував номери автомобілів, у яких знаходилися невідомі, і передав їх до правоохоронних органів. Там, за словами Романа Зварича, йому повідомили, що дані номери у базах ДАІ не значаться.
Окрім того, як повідомив народний депутат, з його дружиною зустрічався невідомий, якій назвав себе представником співвласника «РосУкрЕнерго» Дмитра Фірташа. Він нібито погрожував їй, якщо Роман Зварич не підпише рішення комісії на користь РУЕ.
За словами депутата, він відмовився йти на поступки. «Після моєї відмови цей тиск лише посилився», - заявив Роман Зварич.
Так, за словами нардепа, невідомий, який називає себе представником Дмитра Фірташа, погрожував бізнесу його сім'ї. Ця людина зустрічалася з дружиною нардепа, коли в офісах трьох її фірм у Києві та Дніпропетровську перебували представники Служби безпеки України. Після дзвінка невідомого вони залишили приміщення.
Роман Зварич додав, що дружина детально описала зустрічі з «представником Фірташа» і повідомила про них одному із посольств іноземних держав на той випадок, якщо з нею або членами її сім'ї щось трапиться.
Нардеп також додав, що зустрічався з головою СБУ Валерієм Хорошковським у зв'язку з подією. Той, як уточнив Роман Зварич, запевнив, що не давав жодних розпоряджень щодо перевірок діяльності фірм його дружини.
Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня зобов'язав НАК «Нафтогаз України» повернути «РосУкрЕнерго» 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу. Окрім того, суд зобов'язав «Нафтогаз» заплатити «РосУкрЕнерго» 197 млн дол. за порушення контракту.
Пізніше СБУ порушило справу за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.
У даній справі звинувачення були пред'явлені колишньому першому заступнику голови НАК Ігорю Діденку, екс-главі Держмитниці Анатолію Макаренку і колишньому заступнику начальника Енергетичної регіональної митниці Тарасу Шепітьку. Пізніше Печерський райсуд задовольнив клопотання СБУ, видавши санкцію на затримання четвертого обвинуваченого у справі про відчуження газу «РосУкрЕнерго» екс-головного бухгалтера НАК Марії Кушнір.