Обмеження або фактичне закриття проходження суден і транзиту вантажів через Керченську протоку може мати негативні наслідки. За результатами економіко-математичного аналізу, виконаного на базі Державного науково-дослідного інституту інформатизації і моделювання економіки, встановлено, що повна зупинка товарообігу через Керченську протоку призведе до скорочення ВВП України на 12,7 в.п., зокрема, за рахунок скорочення промислового виробництва на 14,3%, сільського господарства - на 0,6 і сектору послуг - на 12,7%. Річні надходження до державного бюджету скоротяться на 16,5%.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ігор Гужва, д.е.н., експерт Центру розвитку ринкової економіки CMD Ukraine. Водночас, на його думку, більш реалістичним є сценарій повної або часткової переорієнтації товаропотоків на інші торгові порти України.
"Це не є миттєвим і простим рішенням. Але у разі розгортання такого сценарію очікується зниження ВВП на рівні 1,77%, промислового виробництва - на 3,1, сектору послуг - на 0,17%. Попри загальну рецесію, сектор транспортних послуг зросте на 0,75%, реалізація сценарію переорієнтації потребуватиме часу, організаційних і фінансових ресурсів для модернізації транспортно-логістичної інфраструктури", - зазначає експерт.
Детальніше про економічні втрати від агресивних дій Росії читайте в статті Ігора Гужви "Блокування Керченської протоки: виклики, загрози та можливості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".