Обсяг державних та корпоративних облігацій з негативною дохідністю вже збільшився у світі до 15 трильйонів доларів. Борг компаній, що не здатні покрити процентні витрати за рахунок своїх доходів, може зрости до 19 трильйонів доларів. Це майже 40% загального боргу підприємств у США, Китаї, Німеччині, Японії, Франції, Іспанії, Італії та Великобританії. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки DT.UA.
"В зоні ризику - виробництво і небанківські фінансові організації. А це конфлікт інтересів для фінансових регуляторів країн. З одного боку, вони повинні стимулювати зростання виробництва і, відповідно, пом'якшувати свої політики. З іншого - надмірне пом'якшення ще більше нарощує фінансову бульбашку", - пише автор.
Як результат, почнеться відтік інвестицій в безпечні активи.
"Реалізація будь-якого з ризикових сценаріїв може призвести до того, що портфельні інвестори почнуть "бігти" в безпечні активи. Відповідно, істотно зросте вразливість корпоративних і суверенних позичальників, які накопичили чималі борги. Жорсткість фінансових умов моментально оголить слабкі місця, що накопичилися за роки низьких процентних ставок, і призведе до подальшого скорочення витрат і більш широкомасштабного спаду", - зазначає автор.
Більш детально читайте в матеріалі Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки DT.UA під назвою "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного безумства".