Зростання економіки США в четвертому кварталі 2015 року склало 0,7%, що значно менше, ніж за аналогічний період роком раніше.
Про це повідомляє BBC, додаючи, що в той самий період 2014 року зростання американського ВВП становило 2%. В Міністерстві торгівлі США пояснюють, що однією з причин стало зменшення споживацьких витрат на американському ринку. Крім того, зростання експорту також сповільнилося через надто дорогий долар, який зробив американські товари дуже дорогими для інших країн.
Інвестиції в енергетичний сектор також почали скорочуватися на тлі зменшення витрат на розробку нових шахт і свердловин на 38,7%. Хоча в третьому кварталі 2015 року цей показник становив 47%. В цілому ж, інвестиції в американську енергетику за минулий рік впали на 35%. І це рекордний рівень з 1986 року.
Тим часом, в Україні американський долар за офіційним курсом НБУ став коштувати більше 25,15 гривень. На думку банкірів, офіційний курс національної валюти найближчим часом знизиться до 24-25 грн/$ на тлі негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.
Заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, заявив ZN.UA екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило. Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".