Зростання економіки Китаю сповільнилося до найнижчого рівня за останні 27 років, пише видання Bloomberg. І однією з причин уповільнення стала торгова війна Китаю та США, яка призвела до падіння зовнішнього попиту на китайську продукцію.
За даними аналітиків, у другому кварталі цього року ВВП Китаю зріс на 6,2% - це найнижчий рівень з 1992 року. Однак офіційних даних щодо економічного зростання КНР ще немає. За підсумками 2019 року експерти прогнозують зростання китайської економіки більш ніж на 6%, пише "Економічна правда".
"Економіка Китаю сповільнюватиметься й у другому півріччі, оскільки зовнішній попит залишається зниженим, зростання, швидше за все, стабілізується в умовах внутрішньої підтримки. Щорічний темп зростання залишиться вище 6%", - повідомив журналістам головний економіст китайської компанії UBS AG Ван Тао.
Торгова війна між Китаєм і США розпочалася навесні 2018 року, коли Вашингтон ухвалив рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" у Буенос-Айресі Дональд Трамп і Сі Цзіньпін погодилися на перемир'я у торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 року запровадження нових торгових мит.
На початку квітня Трамп розповів, що на переговорах вдалося досягти прогресу, а США і Китай близькі до того, щоб укласти угоду. Однак 7 травня США анонсували підвищення мит на низку товарів китайського виробництва з 10% до 25%, а в найближчій перспективі – обкладення 25%-вим митом інших товарів, що імпортуються з Китаю.
Наприкінці червня на саміті G20 в Осаці Трамп і Сі домовилися відновити переговори про торгівлю. За даними ЗМІ, президент США погодився не обкладати новими митами продукцію Китаю.
Докладніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".