UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зростання мінзарплати у 2023 році: в Мінсоцполітики поділились планами

За словами Жолнович, з питання зарплат необхідно консультуватися з роботодавцями.

Новий очільник Мінсоцполітики Оксана Жолнович заявила, що її міністерству вигідне підвищення мінімальної заробітної плати. Однак при цьому необхідно консультуватися з роботодавцями, оскільки зарплату платити їм. Про це вона заявила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На питання про те, чи відбудеться заплановане підвищення мінімальної зарплати в жовтні до 6,7 тис. грн, вона відповіла: "Сьогодні питання зайнятості, праці, зокрема й питання мінімальної заробітної плати, перебувають у віданні Міністерства економіки. Я можу прогнозувати, що ми будемо дотримуватися цих гарантій, але нам потрібно буде проводити консультації з роботодавцями".

За словами міністра, з одного боку мінімальна зарплата є гарантією для людей, але з іншого боку – це фіскальний маркер, бо з підвищенням збільшується кількість податків.

"Для Міністерства соціальної політики збільшення мінімальної заробітної плати вигідно, тому що одразу збільшуються відрахування до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування та інших наших фондів. Але наскільки це можливо і підйомно для роботодавців - потрібно консультуватися. Сьогодні таке підвищення закладено в бюджеті, і якщо цього не змінити, то воно виконуватиметься. Чи буде внесено проєкт змін до бюджету з тим, щоб заморозити цю цифру, я ще не знаю", - зазначила вона.

Щодо підвищення мінімальної зарплати наступного року міністр заявила, що це питання взаємодії та розмови з бізнесом.

"Якщо ми будемо розуміти, що бізнесу дуже важко, і вони "не потягнуть" серйозного збільшення, то ми будемо шукати можливості підвищувати соціальні стандарти в інші способи. Зокрема так, як це робимо зараз у співпраці з міжнародними організаціями й додатковими виплатами", - констатувала Жолнович.

Як повідомлялося, мінімальна зарплата з 1 січня 2022 року становить 6,5 тис. грн, а з 1 жовтня має підвищитися до 6,7 тис. грн.

Читайте також: Зарплати в Україні та Польщі: як відрізняються доходи від програміста до покоївки

Нагадаємо, що українські пенсіонери, які опинилися на тимчасово окупованих територіях та свого часу обрали отримувати виплати через «Укрпошту», у серпні не отримають пенсії. Мова йде про приблизно 300 тис. людей.