UA / RU
Підтримати ZN.ua

Золотовалютні резерви України знову скоротилися - до $ 9,6 млрд

Необхідність розрахунків "Нафтогазу" за газ, а також повернення зовнішніх боргів призвели до скорочення резервів на більш ніж $ 300 млн у минулому місяці. Якби не валютна допомога з Китаю і гроші Євросоюзу, резерви впали б ще більше.

За підсумками квітня обсяг міжнародних золотовалютних резервів України склав $ 9,631 млрд, свідчать попередні дані НБУ станом на 1 травня. Місяцем раніше, в березні, резерви НБУ становили $ 9,97 млрд, збільшившись вперше за довгий час завдяки траншу нового кредиту МВФ.

Як відзначають в Нацбанку, динаміка резервів у квітні була зумовлена насамперед необхідністю здійснення платежів з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті в сумі $ 737 млн, у тому числі за облігаціями зовнішньої держпозики і державних цінних паперів, а також Міжнародного валютного фонду.

Крім того, на рівень міжнародних резервів вплинули інтервенції НБУ з продажу іноземної валюти на суму $ 240 млн, з яких $ 140 млн було продано по адресних інтервенцій НАК "Нафтогаз України". Обсяг інтервенцій з купівлі іноземної валюти склав $ 158 млн.

"Збільшення обсягу міжнародних резервів у квітні сприяло отримання $ 161 млн доларів від конвертації китайських юанів на міжнародному валютному ринку і надходження коштів від Європейської комісії в сумі 250 млн євро на користь уряду України", - йдеться в повідомленні.

В НБУ уточнюють, що обсяг міжнародних резервів України на сьогодні є достатнім для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і Національного банку України.

МВФ прогнозує зростання золотовалютних резервів України до 2020 року до $ 38,7 млрд. У 2015 році держрезерви зростуть у 2,5 рази в порівнянні з нинішніми показниками - до 18,3 млрд дол., потім, будуть рости в середньому на 5-6 млрд дол. щорічно аж до 2019 року, коли досягнуто показника в 38,4 млрд дол.