UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ стало відомо, з якої причини платіжну систему TYME позбавили ліцензії

Платіжну систему багато що пов'язувало з РФ.

Міжнародна платіжна система TYME, яку 14 червня Національний банк України позбавив реєстрації, працювала з російською системою Contact, включеної в санкційний список РНБО. Так на сайті молдавського FinComBank TYME з Приватбанком числяться партнерами російської платіжної системи Contact. На сайті Contact зазначено, що надіслані з Росії гроші можна отримати в Україні 284 пунктах. Все це відділення Приватбанку. Посередником у цьому грошовому обороті виступає TYME. Про це пише FinClub.

"Ріднить Contact і TYME не тільки це. Власником російської системи є QIWI, яка раніше контролювала українську платіжну систему", - пише видання.

Але в 2016-му платіжна система Contact не потрапила в санкційні списки Ради Національної безпеки і оборони. В оновлених списках у травні цього року опинились три нові платіжні оператори: WebMoney, MoneyTo і Contact, якою управляє російський КІВІ Банк. Тоді ділові відносини з російською Contact стали заборонені.

"Як це виглядає технологічно? Є платіжна система в Росії, яка укладає договір з системою з нейтральної країни, приміром, з Грузії. Вона в свою чергу укладає договір з українською системою, стаючи посередником. За договором операції йдуть від посередника з нейтральної країни, а насправді ініціюються в Росії", – розповів співрозмовник FinClub про те, як TYME могла працювати з російською компанією.

Інформація про те, що Contact працює в Україні через грузинську систему IntelExpress, з'явилася в ЗМІ ще в 2016 році, йдеться в повідомленні.

Повідомлялося, що Нацбанк скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи TYME, платіжною організацією якої було ТОВ "ФК "ОМП-2013" (Київ). Причиною такого рішення НБУ стала співпраця компанії з російською платіжною системою.

2 травня РНБО ввів санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких уряди США та країн ЄС застосували відповідні рішення.

У санкційний список потрапили особи, причетні до збройної агресії проти України, організації так званих "виборів президента РФ" в окупованому Криму, незаконного утримання українських громадян на території РФ і кібератак, а також депутати Державної Думи і члени Ради Федерації РФ.

24 травня 2018 року опубліковано оновлений список осіб, які потрапили під персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).