Деякі українці, які не можуть самостійно сплачувати житлово-комунальні послуги, мають право на отримання субсидії. Проте є випадки, коли можуть відмовити у її призначенні, пише «Фокус».
В першу чергу, житлова субсидія не призначається громадянам, які мають прострочену понад три місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень). Житлова субсидія призначається у таких випадках за умови підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або її оскарження в судовому порядку.
Також пільгу не призначають, якщо:
- загальна площа квартири перевищує 130 кв. м та 230 кв. м у будинках;
- член сім’ї протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на суму понад 50 тис. грн;
- особа має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в сумі, що перевищують 100 тис. грн, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тис. грн;
- наявний транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років та/або більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
- у складі сім’ї є повнолітні що непрацюють (і які не мають статусу безробітного) або чий середньомісячний дохід менший за мінімалку, чи особи, які не сплачують ЄСВ протягом трьох місяців.
Житлова субсидія призначається домогосподарствам за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм і нормативів та розміром обов’язкового платежу, величина якого залежить від обов’язкового відсотка платежу. Нагадаємо, що таке обов’язковий відсоток платежу при призначенні субсидії та як він визначається.