Громадяни України, які не можуть самостійно оплачувати житлово-комунальні послуги, мають право на отримання субсидії від держави. Згідно з постановою КМУ від 22.07.2020 року № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», при призначенні державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг враховують сукупний дохід домогосподарства.
Які доходи впливають на призначення субсидії
До середньомісячного сукупного доходу враховуються:
- зарплата;
- грошове забезпечення військовослужбовців;
- пенсія;
- стипендія, крім соціальної, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа;
- соціальні виплати, у тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
- допомога по безробіттю, інші страхові виплати;
- грошові перекази, отримані з-за кордону;
- дивіденди від цінних паперів;
- інші доходи, а також кошти, отримані особою від оренди землі, продажу майна тощо.
Для ФОП на спрощеній системі оподаткування незалежно від отриманих доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується:
- один розмір мінімальної зарплати — для платників єдиного податку першої групи;
- два розміри — для платників єдиного податку другої групи;
- три розміри мінімальної зарплати — для платників єдиного податку третьої групи.
При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано Державною податковою службою на запит органу ПФУ.
Житлова субсидія призначається домогосподарствам за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм і нормативів та розміром обов’язкового платежу, величина якого залежить від обов’язкового відсотка платежу. Нагадаємо, що таке обов’язковий відсоток платежу при призначенні субсидії та як він визначається.