UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житлова субсидія: як діяти, якщо відмовили у її призначенні через борг

Пояснення дали у Мінсоцполітики.

Українці, доходи яких не дозволяють їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги, можуть отримати субсидію від держави.

Читайте також: Житлова субсидія: чи призначать її, якщо є земельний пай

В Telegram-каналі Міністерства соціальної політики України нагадали, що житлова субсидія не призначається, якщо Пенсійним фондом отримано від надавачів житлово-комунальних послуг інформацію про наявність в особи простроченої на понад 3 місяці заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, яка перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Водночас, навіть за таких обставин, житлова субсидія може бути призначена, зокрема, у разі укладення договору реструктуризації заборгованості між надавачем та споживачем комунальної послуги. Копія такого договору долучається до заяви на субсидію.

Крім того, у разі відмови в призначенні житлової субсидії у зв’язку із заборгованістю з оплати житлово-комунальних послуг, людина може звернутися із новою заявою про призначення субсидії, де буде зазначено перелік тих послуг, за якими заборгованість з оплати відсутня.

Нагадаємо, як розраховується розмір житлової субсидії. Для цього існує спеціальна формула.