UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житло для переселенців у "Дії": який механізм планує створити держава та як це працюватиме

Інвентаризація нерухомого майна України скоро розпочнеться. 

Щоб розселити майже пʼять мільйонів внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні буде проведено інвентаризацію нерухомого майна та створено базу житла, в якому ніхто не проживає. Про це заявила народна депутатка, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, пише delo.ua.

За її словами, процес було запущено після ухвалення ВР законопроєкту №11281, який передбачає проведення всеукраїнської інвентаризації нерухомості для подальшого її використання ВПО.

"Буде проводитись всеукраїнська інвентаризація всього нерухомого майна, яке належить і до державної форми власності, і до  комунальної форми власності, і - за згодою власників - до приватної форми власності. Для того, щоб зрозуміти, в яких житлових спорудах - будинках, готелях, гуртожитках може бути додаткове розміщення для наших внутрішньо переміщених осіб", - пояснила депутатка.

До створення бази житла для ВПО буде залучене Міністерство цифрової трансформації, тому що її планують зробити з відкритим доступом - у вигляді великої інтерактивної карти.

"Можна буде зайти і подивитись, в якій громаді знаходиться таке житло, в якій воно власності, який його технічний стан, подивитись фотографії, щоб оцінити цей технічний стан", - додала вона.

За словами Шуляк, ця карта буде взаємодіяти з іншими реєстрами. Внутрішньо переміщені особи зможуть користуватися цією інтерактивною базою після її запуску в "Дії".

"Вони (ВПО - ред.) зможуть звертатися до даних, які занесені до цієї бази і вносити інформацію, що саме в такому населеному пункті, в такому будинку чи гуртожитку вони хотіли б жити. А вже органи місцевого самоврядування будуть вести відповідну черговість і відповідну комунікацію із ВПО", - пояснила депутатка.

Читайте також: Компенсація за знищене майно: хто з переселенців матиме пріоритет в отриманні

У разі, якщо такі будинки потрібно буде відремонтувати, влада на місцях зможе звертатись до міжнародних донорів та залучати міста-побратими, які активно допомагають українським громадам.

Шуляк також повідомила, що, за офіційними даними, кількість внутрішньо переміщених осіб в Україна складає майже 5 мільйонів, та неофіційно їх ще більше.