UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жінки рідкість серед найбагатших людей світу - Bloomberg

Серед 500 найбагатших людей світу за версією Bloomberg лише 12,8% - жіночої статі.

Верхівка світового багатства дуже гендерно однорідна. На жінок припадає заледве 13% з 500 найбагатших людей світу. І лише 7 з них створили своє багатство самостійно, - пише Bloomberg.

Видання зауважує, що 49,6% населення планети - жіночої статі. Але серед найбагатших світу цього їх не багато. Це, на думку видання, відображає подальшу тенденцію. З капіталу на 1,1 трильйона доларів, створеного технологічною індустрією, згідно з Bloomberg Billionaires Index, лише 2% під контролем жінок. І це важливий показник, тому що техсектор - найбільший двигун генерації багатства серед найбагатших людей світу. За минулий рік техмільярдери додали до своїх статків 258 мільярдів доларів. І це збільшення зачепило лише трьох жінок з Bloomberg Billionaires Index.

Видання перелічує імена сімох найбагатших жінок світу, які здобули свої статки самостійно. Очолює цей список китаянка Чжоу Куенфей - голова компанії Lens Technology, яка займається виробництвом скляних покріттів для телефонів, комп'ютерів і камер. Серед її найбільших клієнтів - Apple и Samsung. Її статки оцінюються в 9,7 мільярдів доларів.

На другому місці - 53-річна Ву Яюнь, яка обіймає посаду голови і найбільшого акціонера компанії Longfor Properties - китайського девелопера комерційної і житлової нерухомості. Її статки оцінюються в 7,6 мільярдів доларів.

Третє місце, за версією Bloomberg, обіймає теж китаянка - Інгрід Ву, чиї статки оцінюються в 6,6 мільярдів доларів. Вона виступає співзасновником виробника деталей для мобільних телефонів AAC Technologies Holdings.

Раніше повідомлялося, що в ООН назвали країни з найвищим рівнем жіночого безробіття. У всьому світі близько половини жінок працюють, але на Близькому Сході таких лише 19%, а в Південній Азії - 28%. ООН оприлюднила нові дані перед Міжнародним жіночим днем - щорічним святом, заснованим на початку ХХ століття як пролетарське феміністське свято Міжнародний день жінок-робітниць. За рішенням ООН з 1977 року 8 березня називається Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир.