UA / RU
Підтримати ZN.ua

Згортання торгівлі Італії з РФ компенсується збільшенням обсягів торгівлі з іншими країнами

Посекторальный аналіз даних не говорить про катастрофічні наслідки дії контрсанкций, введених Росією

Згортання торговельних відносин Італії з Росією повністю компенсується збільшенням обсягів торгівлі з іншими країнами світу. Про це заявив під час зустрічі з генеральним секретаремь МЗС Італії Мікеле Валенсизе посол України в Італії Євген Перелигін.

"Посекторальный аналіз даних не говорить про катастрофічні наслідки дії санкцій, запроваджених Росією, які вплинули на скорочення поставок італійських товарів на російський ринок. Візьмемо для прикладу ті галузі, які відчули найбільше скорочення експорту в Росію, а це - виробництво автомобілів (експорт скоротився на 51,5%), текстилю, одягу, аксесуарів (-16,4%), деревини та продукції з неї (-13,1%). А тепер поглянемо, як по цих позиціях змінилися обсяги поставок на ринки країн світу в цілому. Експорт автомобілів виріс на 7,4%, обсяги поставок текстилю, одягу та інших суміжних товарів збільшилися на 4,3%, а деревини і продукції з неї, паперу Італія продала за кордоном на 3% більше", - повідомив дипломат.

Говорячи про абсолютні показники, Перелигін навів дані щодо італійського експорту: "Експорт транспортних засобів у Росію скоротився на 435,9 млн євро, а зростання експорту на ринки країн світу в цілому по цій групі товарів склало 2,75 млрд євро. Одягу, текстилю, аксесуарів продано в Росію на 382 млн євро менше, а в цілому експорт цієї продукції на ринки світу виріс на 1,9 млрд євро. На 27 млн євро скоротився експорт деревини та продукції з неї на російський ринок, але виріс на 231,5 млн євро в поставках на зовнішні ринки в цілому".

Читайте також: Дострокове продовження санкцій проти РФ не в інтересах Італії - Economist

"Ще одна дуже чутлива для Італії, як і для всього ЄС, сфера - це сільське господарство. Скорочення експорту продукції галузі до Росії сягнуло 32,7%, загальне скорочення експорту в країни світу становило 0,8%. В абсолютних цифрах поставки в Росію скоротилися на 31 млн євро, а скорочення загального експорту склало 51,6 млн євро. В той же час, суттєві скорочення експорту відбулися й на інших напрямках. Наприклад, поставки цієї продукції в Німеччину зменшилися на 134,6 млн євро", - повідомив посол.

Тому, навряд чи можна говорити про скорочення експорту продукції сільського господарства виключно внаслідок дії санкцій, особливо враховуючи, що в Росію експортується лише 1,6% загального італійського експорту цієї продукції. Крім того, на експорт йде близько 20% сумарної продукції галузі, а це означає, що італійське сільське господарство не надто залежне від зовнішніх ринків.

"До того ж, не слід забувати, що причиною зазначених змін в динаміці торгівлі є не тільки і не стільки санкції самі по собі, скільки уповільнення зростання російської економіки, відтік капіталу, слабкість національної грошової одиниці, падіння цін на нафту. Всі ці фактори призвели до зменшення купівельної спроможності російського імпортера. З іншого боку, цілком очевидно, що санкції, як метод економічного тиску на Росію у зв'язку з її агресією в Україні, діють - втім, їх негативні наслідки для італійської економіки повністю компенсуються збільшенням торгівлі з іншими країнами світу", - підсумував дипломат.

Читайте також: Зростання економіки Італії більш важливе для єврозони, ніж проблеми Греції - WSJ

29 квітня повідомлялося, що українське посольство в Італії направило демарш МЗС. Причиною цього стала заява чиновника Мінекономрозвитку Італії Федеріко Айхберга про швидке зняття санкцій. У псьменном демарш український посол висловив сумнів щодо компетентності представника міністерства у коментуванні прийняття рішень урядом Італії.

Федеріко Айхберг, який очолює дирекцію з міжнародної торговельної політики при Мінекономрозвитку Італії, на конференції по торгівлі з Росією оголосив, що уряд заблокує продовження санкцій проти РФ.

Український посол запропонував керівництву МЗС Італії "відреагувати на висловлювання Айхберга, які прямо суперечать офіційній позиції уряду".