UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зернова угода: Братчук розповів, скільки збіжжя було вивезено з українських портів за минулий місяць

З моменту відкриття «зернових коридорів», українську аграрну продукцію доставили до 18 країн світу. 

«Зернова угода», укладена Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі 22 липня, дозволила торговельним та вантажним суднам безперешкодно виходити з українських портів і доставляти аграрну продукцію в різні куточки світу. За 29 днів з початку дії домовленостей з України було вивезено понад 1,3 мільйона тонн збіжжя. Таку інформацію повідомив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук

«За 29 днів з моменту відкриття «зернового коридору» з українських портів вийшли 56 суден, які доправили агропродукцію до 18 країн. Про це повідомляють в Адміністрації морських портів України. Сьогодні з портів «Одеса» і «Чорноморськ» вийшли ще три судна із зерном — до портів Єгипту, Румунії та Туреччини відправили 40 тисяч тонн пшениці та кукурудзи», — написав Братчук.

Представник Одеської ОВА зазначив, що за ці вихідні (27-28 серпня) порти Одеси прийняли 13 суден під завантаження 290 тисяч тонн пшениці, кукурудзи та олії, які згодом попрямують до портів Лівії, Іспанії, Італії, Ізраїлю, Німеччини, Єгипту та Туреччини. 

Читайте також: США мають намір закупити в Україні близько 150 тисяч тонн зерна для надання продовольчої допомоги

Раніше генсек ООН нагадав про другу частину пакетної «зернової угоди», яка передбачає безперешкодний експорт за кордон російського зерна.

Україна, Росія, Туреччина та ООН підписали угоду, яка дозволило відновити вивезення українського зерна Чорним морем. Але чи не переступив Київ «червоних ліній»? Чи будуть у безпеці українські причорноморські міста після розмінування портів та проходів до них? Чи готовий Кремль дати гарантії безпеки? Про деталі домовленостей читайте у статті Володимира Кіма «Угода щодо зерна: чи не стане вона фатальною для України?».