UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленського просять звільнити Вітренка із посади керівника «Нафтогазу»

За словами депутата Кучеренка, Вітренко довів НАК до критичного стану.

Народний депутата України та колишній міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко опублікував звернення  до президента України Володимира Зеленського із проханням звільнити голову правління НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка.

За словами Кучеренка, діяльність Юрія Вітренка на займаній посаді призвела до кризового становища компанії та Оператора нафтогазової системи України. Тому окрім звільнення чинного голови правління слід провести аудит усіх підприємств, що входять до складу Компанії — з подальшим обов'язковим оприлюдненням його висновків.

«Вважаю, що подальше перебування на посаді голови правління Компанії пана Вітренка, який порушує законодавство, блокує виконання рішень РНБО та Уряду, систематично маніпулює даними, а діяльність якого призвела до кризового стану НАК «Нафтогаз України» та Оператора газотранспортної системи України — загрожує енергетичній безпеці нашої держави», - заявив депутат.

За його словами, напередодні такого важкого опалювального сезону керівництво держави не може довіряти нинішньому голові правління стратегічно важливого для держави підприємства.

Про те, що Юрій Вітренко невдовзі може залишити посаду голови НАК «Нафтогаз України» нещодавно писали деякі журналісти та підтвердили джерела ZN.UA в уряді. Ймовірно, процес зміни керівника компанії розпочнеться за тиждень. Очікується, що новим очільником Нафтогазу стане нинішній міністр громад та територій Олексій Чернишов, кандидатуру якого начебто уже погодили в Офісі президента.

Журналіст ZN.UA Ігор Маскалевич зазначає, що зміна Юрія Вітренка на посаді голови НАК Нафтогаз очікувана та адекватна. І хоча Олексій Чернишов не енергетик, на нього покладають більші надії в ОП, ніж на Вітренка.

Читайте також: Підтримання доходів "Нафтогазу" несло загрозу енергетичній незалежності України - висновок Тимчасової комісії ВР

Нагадаємо, скандал зі зламом корпоративного управління в «Нафтогазі» вже мав для України наслідки, і буде мати й надалі. Вже сьогодні компанія в дефолті та просить грошей із мізерного бюджету, знесиленого війною. І справа не в Коболєві чи Вітренкові. Читайте про це в статті Миколи Теслі - «Конфлікт із західними партнерами назріває. Подякуємо енергетикам».