UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський запевняє інвесторів, що реалізує всі узгоджені з МВФ реформи, а НБУ залишиться незалежним

Президент запевнив, що «українська держава робить все для захисту інвесторів, впевненості, розвитку потенціалу та нових проєктів».

Україна послідовно реалізує всі реформи, узгоджені з останніми Меморандумом з МВФ, зокрема лібералізований ринок газу для приватних споживачів і введений прозорий ринок сільськогосподарських земель.

Про це президент Володимир Зеленський розповів на зустрічі в четвер у Лондоні з представниками найбільших інвесторів в українські державні цінні папери, передає прес-служба ОПУ.

Глава держави наголосив, що з моменту призначення нового голови Національного банку України НБУ продовжує проводити зважену монетарну політику для забезпечення макроекономічної стабільності.

"Національний банк був, є і залишиться незалежним", - запевнив Зеленський.

Також він зазначив, що для України є надважливим підтримка міжнародних партнерів.

"Ми вдячні МВФ, ЄС і Світового банку за фінансові пакети підтримки для нашої держави і підтримку важливих реформ в Україні", - вказав він.

Президент запевнив, що «українська держава робить все для захисту інвесторів, впевненості, розвитку потенціалу та нових проєктів».

Зеленський звернув увагу, що уряд України прогнозує, що в 2020 році економіка країни скоротиться на 4,8%, а в наступному році очікується істотне відновлення - до 4,6%.

"Ми розраховуємо, що економічно Україна буде більш стійкою, ніж інші країни, оскільки ключові галузі, зокрема агропромисловість та IT, піддалися меншому удару, і будуть сприяти відновленню економіки", - сказав він.

Нагадаємо, раніше аналітики Morgan Stanley повідомили, що плани уряду України профінансувати частину дефіциту, закладеного в проєкті держбюджету-2021, за допомогою розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) занадто завищені, а значить необхідно домовлятися про фінансування з МФВ.

Однак аналітики відзначають, що, з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з МВФ, отримання навіть одного траншу на $0,7 млрд в цьому році виглядає сумнівним, йдеться в матеріалах інвестиційного банку.

У Мінфіні заявили про те, що не зможуть покрити дефіцит бюджету в 2021 році без траншів МВФ. Повідомлялося про те, що валовий зовнішній борг України виріс на $2,5 млрд , до 122,8 млрд доларів. При цьому практично всі пікові виплати за боргами припадають на IV квартал. Уряд, центральний банк, підприємства і банки за IV квартал 2020 року мають виплатити 5,587 млрд доларів, з яких 71 млн доларів - борг Міжнародному валютному фонду (МВФ).