В усьому світі компанії втратили близько $ 450 млрд в 2016 році через кібератаки, йдеться в дослідженні страхового ринку lloyd's of London.
Фахівці корпорації спробували спрогнозувати масштаб економічних втрат від можливих глобальних кібератак при декількох сценаріях. У доповіді наводяться усереднені цифри, так як реальний масштаб наслідків від подібних атак прорахувати складно, наголошується в документі.
Згідно з дослідженням, при одній атаці на провайдерів хмарного сервісу та їх клієнтів, що призведе до перебоїв роботи підприємств, світова економіка може втратити від $ 4,6 млрд. Якщо мова йде про велику атаку, то цей показник може скласти $ 53,1 млрд. Якщо кібератака триватиме довго і будуть вражена мережа здебільшого організацій, то збиток може досягти $ 121,4 млрд. Якщо при атаці буде заражена комп'ютерна мережа, якою користуються компанії по всьому світу, збиток для економіки може скласти від $ 9,7 млрд до $ 28,7 млрд.
Страхуванням покриваються лише 7-17% втрат від цих кіберризиків, наголошується в доповіді.
"Оскільки кіберзагроза зростає, попит на кіберстрахування збільшується. Команда lloyd's of London оцінює, що глобальний ринок кіберстрахування становить $ 3-3,5 млрд", - йдеться в доповіді. Премії страховиків за кіберстрахування в 2016 році збільшилися на 35% порівняно з 2015 роком.
lloyd's of London працює більш ніж в 200 країнах світу.
Нагадаємо, 27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерських атак зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерним системам в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям і метро в країнах Європи.
DT.UA опублікувало список постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.