UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збільшилося число депутатів, що бажають оскаржити "антиколомойський" закон в КСУ

Конституційний Суд отримав подання 64 народних депутатів.

До Конституційного Суду України надійшло подання 64 народних депутатів щодо конституційності закону про банки. Про це повідомляється на сайті КСУ.

"11 червня 2020 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 64 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності", його окремих положень, а також положень інших законодавчих актів у редакції цього закону", - йдеться в повідомленні.

За інформацією ZN.UA, Офіс президента досяг домовленості з Конституційним Судом про максимальне затягування розгляду даного питання, так само як і про перевірку конституційність закону щодо ринку землі. Формальні норми вимагають розгляду звернення в КС протягом 6 місяців, однак ці норми не дотримуються. Зокрема, рішення за зверненням щодо закону про люстрацію не виноситься вже п'ятий рік.

Додамо, що ініціаторами подання стали народні депутати від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко і Юлія Тимошенко.

Подання підписали, зокрема, нардепи від "Батьківщини", депутатської групи "За майбутнє" і окремі народні депутати від "Слуги народу": Олександр Дубинський, Максим Бужанський, Олександр Куницький, Ольга Василевська-Смаглюк.

Читайте також: Число заражених коронавірусом у світі перевищило 300 тисяч

Раніше повідомлялося, що в Конституційний Суд України 27 травня надійшло конституційне подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України в ході законодавчої процедури" від 16 квітня 2020 № 561-IX.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав закон № 2571-п "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", який також відомий як "антиколомойський" закон.