UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збільшення строків повернення валютної виручки: Пишний пояснив позицію НБУ та розказав про плани

За його словами, поки розширювати терміни повернення експортної виручки неможливо.  

В Нацбанку зробили висновок, що на даний час є передчасним збільшувати строки повернення валютної виручки, хоча це є проханням бізнесу. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний після зустрічі з Американською торговельною палатою в Україні та Європейською бізнес-асоціацією.

"За останній місяць ми отримали низку запитів на суттєве збільшення строків повернення експортної виручки за різними галузями, але ми поки що не вбачаємо достатніх підстав для цього", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, що НБУ затвердив найбільший з початку повномасштабної війни пакет валютних пом'якшень, а це суперечить збільшенню строків повернення виручки.

"НБУ не має змоги пом'якшувати капітальні обмеження й одночасно розширювати терміни повернення експортної виручки. Перші створюватимуть додатковий попит на іноземну валюту, другі – позначаться на зменшенні пропозиції. Робити одномоментно різновекторні речі – дуже небезпечно", – зазначив він.

Він додав, що після скорочення строку повернення експортної виручки у листопаді 2023 року для аграрної продукції до 90 днів сальдо надходжень за операціями з нерезидентами за перший квартал 2024 року було позитивним і в середньому становило $134 млн на місяць. До ухвалення цього рішення у другому півріччі 2023 році воно було від'ємним, в середньому – $1,3 млрд на місяць.

"Ураховуючи все це, запити про збільшення граничних строків розрахунків за аграрною продукцією до 180 днів, а тим більше до 360 днів за окремими галузями, мають бути переглянуті й узгоджені з нашими можливостями та пріоритетами", – вважає Пишний.

Нагадаємо, що Національний банк у 2024 році вже продав 8 929,15 млн доларів.