UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збереження облікової ставки на рівні 6% підтримали майже всі члени комітету НБУ

Тільки один з членів комітету виступив за зниження облікової ставки.

Збереження облікової ставки Нацбанку на рівні 6%, яка на даному значенні з червня, на зборах 21 жовтня підтримали дев'ять з 10 членів комітету з монетарної політики Нацбанку, незважаючи на істотну ступінь невизначеності. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Відзначається, що один член комітету висловився за необхідність зниження облікової ставки на 0,25 п.п. - до 5,75%, оскільки погіршення епідемічної ситуації і можливе введення більш жорстких карантинних обмежень можуть негативно позначитися на доходах населення, а також істотно стримати відновлення економіки.

При цьому дев'ять членів комітету вважають, що з урахуванням ймовірного посилення інфляційного тиску в 2021 році знижувати додатково облікову ставку недоцільно.

Нагадаємо, що в жовтні НБУ, так само як в   вересні, залишив облікову ставку   на колишньому рівні - 6%. При цьому банкіри чекали, що правління НБУ може знизити облікову ставку 23 липня максимум на 1 процентний пункт (п. п.) — до 5% річних, враховуючи невелике прискорення інфляції в червні до 2,4% з 1,7% за підсумками травня.

Місяцем раніше, з 12 червня, Нацбанк знизив знизити облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.

Раніше Нацбанк вирішив з 24 квітня знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. До цього правління Нацбанку прийняло рішення з 13 березня знизити облікову ставку з 11% до 10% річних.

Зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Тобто кредити для споживачів (юр - та фізосіб) будуть дешевше, плюс, ціни будуть рости помірно.