UA / RU
Підтримати ZN.ua

Завтра на кордоні Польщі запроваджують перший крок із програми зняття блокади

Для вантажівок відкриють один із пунктів пропуску.  

У ніч на понеділок, 4 грудня, пункт пропуску «Угринів-Долгобичув» відкриють для проїзду порожніх вантажівок. З 01:00 з України до Польщі почнуть пропускати порожні великовагові транспортні засоби загальною дозволеною масою понад 7,5 тонн, повідомила Державна прикордонна служба України.  

Як зазначили у свою чергу в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України пункту пропуску “Угринів – Долгобичув” зазвичай працював лише для легкового транспорту та автобусів. З 4 грудня там зможуть проїхати вантажівки масою 7,5 тон та більше, про що вдалось домовитись із Міністерством інфраструктури Польщі в рамках вирішення питання блокади польськими перевізниками українського кордону.

«Відкриття “Угриніва” є першим пунктом з переліку заходів, які ми реалізуємо для розблокування кордону, зменшення черг та збільшення пропускної спроможності українсько-польського кордону. Працюємо над тим, щоб якомога швидше зняти блокаду з врахуванням інтересів нашого ринку та держави», - заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Порожні вантажівки, зокрема цистерни, зможуть у цьому місці перетинати кордон без реєстрації в електронній черзі. Пропускна здатність на добу складатиме понад 100  вантажівок.

На місці також працюватиме команда Укратрнасбезпеки, які підтримуватимуть порядок руху та допомагатимуть водіям за необхідності.

В Мінінфраструктури додали, що наразі продовжується робота щодо реалізації інших заходів для розблокування кордону.

Читайте також: Польща посилить перевірки вантажівок на польсько-українському кордоні

6 листопада польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорогуськ» та «Рава-Руська-Гребенне». Представники транспортних компаній вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України.

23 листопада польські страйкарі розпочали блокаду четвертого пункту пропуску - «Медика», який межує з українським ПП «Шегині». Рух вантажного транспорту ускладнений.

Про те, чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри пояснює Юлія Самаєва у статті "Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити". 

Водночас до польських перевізників, які заблокували український кордон, на знак "солідарності" приєдналися їхні словацькі колеги. А як щодо солідарності з Україною, яка стікає кров’ю, яку щоденно, щогодинно намагається знищити Росія? То хто ж улаштував нову блокаду? Хто й чому душить Україну в умовах війни? Про це — в статті Павла Кравчука "Нова блокада: хто душить Україну в умовах війни".