У 2020 році туристичні витрати українців, зроблені ними під час відпочинку за кордоном, складуть приблизно $4,5 млрд.
Цифра вдвічі менше, ніж в 2019-му, заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб під час брифінгу НБУ, повідомляє Укррудпром.
В осінні місяці туристичні компанії почали купувати валюту, але все одно її обсяги дуже незначні.
"У цьому році це був один з вагомих чинників поліпшення нашого поточного рахунку, тому що в минулому році зарубіжні витрати українців на туризм склали $8,7 млрд, а в цьому році ця сума скоротилася в два рази. Ми очікуємо $4,5 млрд або навіть менше. Ми в принципі бачимо на валютному ринку, що туристичні компанії з березня по червень взагалі не купували валюту, потім почали купувати, але обсяги залишаються низькими ", - заявив він.
Сологуб додав, що в наступному році витрати українських туристів за кордоном виростуть, але до показників 2019 року ці фірми не повернуться.
"Навіть якщо пандемія потроху спадатиме, навряд чи в наступному році або навіть у 2022-му ми повернемося на такий же рівень глобальної туристичної активності, тому в наступному році ми очікуємо, що ця цифра зросте приблизно до $5 млрд", - прогнозує заступник голови НБУ.
За даними Держагентства розвитку туризму, через карантин і закриття кордонів з початку 2020 року Україну відвідало всього 2,7 млн іноземців. Вони витратили в країні в 6,5 разів менше грошей, ніж в 2019-тому. Постраждав в Україні та внутрішній туризм - кількість внутрішніх туристів в Україні впала на 17%.
Нагадаємо, втрати бізнесу сфери культури, креативних індустрій і туризму з березня місяця склали 2% ВВП або 83 млрд грн. Про це повідомив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Він прогнозує, що в такій ситуації сфера культури і туризму втратить протягом 5 років 10% ВВП.
За його словами, з березня турпотік в Україні впав на 75%, в результаті чого галузь втрачає цілому 1 045, 66 млн. грн за вихідні.
У листопаді поточного року Украерорух організував близько 10 тисяч рейсів, що на 56,7% менше обсягів аналогічного періоду минулого року.
Про це повідомила пресслужба Украероруху, на відомчому сайті.
Внутрішні рейси в листопаді відновилися до 84,4% минулорічних обсягів - їх відбулося близько двох тисяч. Найбільш постраждали міжнародні та транзитні рейси.
У листопаді здійснено 4 563 міжнародних рейсів, що на 62% менше, ніж в минулому році. Транзит впав на 60% і склали 3 438 польотів.