У Вашингтоні тривають переговори української делегації з керівництвом Міжнародного валютного фонду про надання Україні п'ятого траншу в рамках програми розширеного фінансування EFF. Заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон в неділю, 22 квітня, повідомив про готовність Фонду продовжувати співпрацю з Україною, якщо офіційний Київ дотримуватиметься реформаторського курсу.
"Україна досягла суттєвого прогресу в стабілізації економіки та створенні потенціалу для зростання. Міжнародна ситуація зараз сприятлива для реформ, тому важливо не втрачати часу. Ми готові допомагати Україні в забезпеченні успіху її реформаторських зусиль", - підкреслив заступник голови МВФ.
Голова Національного банку Ярослав Смолій, у свою чергу, висловив упевненість, що Україна продовжить реформи та продуктивну співпрацю з МВФ.
"Українська сторона переконана у неминучості реформ, які важливі для забезпечення макроекономічної стабільності та добробуту громадян у нашій країнію. І тому повинні узгодити з МВФ спільне бачення перспективи подальшого співробітництва. Ми віримо і зробимо все, щоб продовжити співпрацю і успішно реалізувати необхідні реформи", - запевнив керівник НБУ.
Міністр фінансів Олександр Данилюк спрогнозував узгодження позицій України і МВФ з ключових питань найближчим часом.
"Упевнений, що найближчим часом ми зможемо узгодити відкриті питання і вийти на спільну позицію. Зараз Мінфін працює над бюджетною резолюцією на наступні три роки, яка дозволить продовжити нашу політику скорочення дефіциту і зменшення боргового навантаження згідно з програмою МВФ", - зазначив глава Мінфіну.
Данилюк вказав на важливість співпраці України з Фондом для поліпшення інвестиційного клімату в країні, а також для отримання макрофінансової допомоги Європейського Союзу.
Крім Смолія та Данилюка у переговорах з Ліптоном брали участь посол України у США Валерій Чалий, заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків, заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Буца, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован і заступник виконавчого директора від України в Світовому банку Роман Качур.
Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.
У МВФ заявили, що останній четвертий перегляд програми EFF може бути проведений вже в травні 2018 року за умови, якщо українська влада продемонструє прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяці.
У той же час, в МВФ вказали на зниження темпу реформ в Україні та послаблення реформаторських зусиль політичного керівництва країни.
НБУ, в свою чергу, розраховує на підписання нової програми фінансування в 2020 році.
Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".