Заставне майно, що дісталося Національному банку від збанкрутілих фінустанов, будуть продавати за допомоги іноземних радників. Про це повідомила директор департаменту консолідованих продажів і управління активами Фонду гарантування вкладів фізосіб Юлія Берещенко, пише Liga.net.
"У Фонді вже третій рік працюють представники US Treasury, які раніше працювали у FDIC (американський аналог Фонду гарантування вкладів). У них є три радника з продажу активів, які працюють, як на американському ринку, так і по всьому світу. Насамперед, в реалізації проекту зацікавлений НБУ. Ми плануємо почати з продажу саме заставного майна Нацбанку", - повідомила Берещенко.
За словами Берещенко, у американських радників є власна платформа для проведення аукціонів. "Аукціон з продажу активів буде відбуватися в режимі онлайн. Умови продажу такі ж, як і на ProZorro: публічний аукціон, гарантійний внесок для учасників, стартова ціна не нижче розрахунків незалежних оцінювачів", - сказала вона.
Прогнозувати попит на токсичні українські активи з боку іноземців Берещенко не стала. Однак, за її словами, якщо просуванням великих лотів активів будуть займатися авторитетні організації, то інвестори можуть прийти на аукціони з їх продажу.
Нагадаємо, минулого року в Україні почали працювати два американські майданчикиз продажу активів неплатоспроможних банків - Debt Exchange і First Financial Network.
Раніше повідомлялося, що загальна сума коштів, виплачена Фондом гарантування вкладникам неплатоспроможних банків, в рамках виплати гарантованої суми відшкодування, станом на 1 лютого склала майже 82 млрд грн.
Також ФГВФО повідомляв, що вартість активів 70 банків, що ліквідуються 94 млрд грн замість 418 млрд грн. 80% активів банків-банкрутів існують виключно "на папері".
2016 році ФГВФО виручив від продажу власності неплатоспроможних банків 3 млрд грн. Сумарні надходження ФГВФО за підсумками 2016 року можуть сягнути 7 млрд грн.