UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінсоцполітики розповіли, чим загрожує для пенсії "зарплата у конверті"

Ті, хто не працював, працював неофіційно або не зміг накопичити необхідний стаж, отримають однакові пенсії.

У Мінсоцполітики роз'яснили, що люди, які не працювали, працювали неофіційно або не змогли накопичити необхідні 15 років стажу до виходу на пенсію, отримають однакові виплати. Про це в інтерв'ю "24 каналу" заявила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Так, якщо людина має страховий стаж, але її недостатньо для отримання пенсії (менше 15 років), вона може розраховувати на мінімальний розмір пенсії, який прив'язаний до прожиткового мінімуму – на сьогодні це 1934 грн. Раніше вона називалася "соціальною". Але отримувати виплати він почне не 60 років (як особи з повним стажем), а 63 роки.

Якщо людина ніде не працювала офіційно (у взагалі немає страхового стажу), вона отримуватиме допомогу, а не пенсію. Ця виплата називається "державна допомога тим людям, які не мають права на пенсію" і вона також прив'язана до прожиткового мінімуму (1934 грн.). Почати отримувати її можна лише з 65-річного віку.

Читайте також: Зміни до держбюджету-2022: прожитковий мінімум хочуть збільшити вдвічі, "мінімалку" – до 8500 грн

Як писало ZN.UA, той факт, що з пенсійним законодавством не все добре, визнає більшість політиків та експертів. Пенсіонерів не влаштовують низькі пенсії, молодь під враженням тез про злиденний розмір своїх майбутніх пенсій уникає пенсійного страхування, роботодавці кричать про надмірне оподаткування. Мінфін із жахом спостерігає за зростанням дотацій Пенсійного фонду. Що в цих умовах необхідно робити читайте у тексті Юрія Ганущака, директора Інституту розвитку територій, автора та співавтора низки законопроектів з питань реформування місцевого самоврядування, бюджету та державних закупівель – "Пенсії в Україні: чому все так погано і чи буде краще?".