UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зарплати в Україні та Польщі: як відрізняються доходи від програміста до покоївки

Попит на вакансії в Польщу збільшився майже на 10%.

Заробітна платня працівників в Україні та сусідній Польщі може відрізнятися у рази. Про це свідчать оцінки Аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Зазначається, що зараз особливо гостро відчувається різниця між заробітками у Україні та країнах ЕС, оскільки українські зарплати втратили 35.7% у валютному еквіваленті.

«Падіння реальних доходів у валюті більше ніж на третину підштовхує українок до рішення їхати працювати у Польщу та підтримувати грошовими переказами свої сім’ї в Україні. Крім того, ми прогнозуємо зростання зарплат на польському ринку працевлаштування восени.  Це обумовлено кількома факторами: перший - дефіцит на польському ринку працівників з України чоловічої статі через заборону їх виїзду за кордон; другий — необхідність створення додаткових фінансових стимулів, а саме підняття ставок оплати праці з боку польського бізнесу, щоб оперативно «закривати» нагальні потреби на виробництвах» — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації  міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

«Порівнюючи з 2021 роком попит на вакансії агентства з боку поляків збільшився на 9%. Навіть на позиції, які традиційно займали працівники з України. Причин теж кілька – подорожчання життя у Польщі, висока інфляція та ріст ставок з іпотеки» — підкреслює генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Дані щодо середніх зарплат в Україні сформовані на основі щомісячних рейтингів порталу працевлаштування Work.uа та даних міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

Читайте також: Українці пропонують скасувати депутатам ВР надбавки та збільшити зарплату військовим: Петиція набрала понад 25 тис. голосів

Повідомлялось, що щонайменше 606 підприємств у зв’язку з війною переїхали з більш небезпечних областей на захід України, 392 із них вже відновили роботу.