UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запаси газу в Європі на максимумі за всю історію спостережень та продовжують зростати

Транзит російського газу через Україну не зупинено.

Рівень запасів газу у сховищах Європи знаходиться на максимальному рівні за всю історію його фіксування і продовжує зростати далі. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Уточнюється, що поточний рівень запасів досяг 92,65% - це на 12 процентних пунктів вище за середній показник на ті ж дати за останні п'ять років.

Ряд країн поки що відстають від нормативу 90%, який має бути досягнутий до початку сезону відбору, зокрема, Франція, Румунія та минулорічний аутсайдер Латвія. Тому вони активно накопичують запаси.

У той же час європейські термінали з прийому ЗПГ у липні працювали із середньою продуктивністю 56%, з початку серпня завантаження складає лише 50%. У перерахунку на добу серпневий імпорт ЗПГ може бути мінімальним із 2021 року.

Щодо поставок російського газу, то вони продовжуються. Як повідомляється Оператор ГТС України (ВДТСУ), останні заявки від "Газпрому" на транспортування становлять 42,4 млн куб. м на добу. Потужності заявлені лише по одній із двох точок входу до ГТС країни - газовимірювальної станції "Суджа". Коридором через ДВС "Збереження" заявки не прийнято.

Оприлюднена номінація є максимальною технічно можливою у цьому напрямі заявкою з урахуванням усіх запроваджених українською стороною обмежень.

Читайте також: В Україні заявили про відкриття нового родовища газу

Закачування сховищ сприяє зниження вартості газу. Так спотова ціна газу в Європі у вівторок впала на 9%. Контракт із постачанням "на день вперед" на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $396 за тисячу кубометрів.

Раніше повідомлялося, що вартість вересневих ф'ючерсів на газ у Європі за індексом TTF на відкритті торгів на лондонській біржі ICE за день упала майже на 20% - до $335,8 за тисячу кубометрів.

Крім того, європейські компанії вже почали закачувати газ до українських ПСГ. Поки що там зберігається вже 600 млн кубів блакитного палива.